Azərbaycanda ölüm və xəsarətlə nəticələnən DƏHŞƏTLİ YANĞINLAR - SİYAHI
Azərbaycanda ölüm və xəsarətlə nəticələnən DƏHŞƏTLİ YANĞINLAR - SİYAHIPaytaxtda baş verən yanğınlar gündəmin ən mühüm mövzusu olmaqda davam edir. Sonxeber.az paytaxtda baş vermiş ölüm və xəsarətlə nəticələnən dəhşətli yanğınların siyahısını təqdim edir
2018-ci il 2 mart tarixində Respublika Narkoloji Mərkəzində yanğın baş vermiş və 24 nəfər vəfat etmişdir.
Diqlas Ticarət Mərkəzində yanğın — Bakıda, Nizami rayonu, Qara Qarayev küçəsi 81Q ünvanında yerləşən ticarət mərkəzində baş vermiş yanğındır. Baş vermiş yanğın nəticəsində, , ticarət mərkəzi yararsız hala düşüb. Alov şiddətlənərək 8-ci kilometr bazarındakı bir neçə obyekti də bürüyüb. Diqlas Ticarət Mərkəzində yanğın — Bakıda, Nizami rayonu, Qara Qarayev küçəsi 81Q ünvanında yerləşən ticarət mərkəzində baş vermiş yanğındır. Baş vermiş yanğın nəticəsində, , ticarət mərkəzi yararsız hala düşüb. Alov şiddətlənərək 8-ci kilometr bazarındakı bir neçə obyekti də bürüyüb.
23 noyabrda Nərimanov rayonu, Dərnəgül şossesində yerləşən, Bakı şəhəri Ticarət və xidmət departamentinin Yeraltı keçidlər üzrə ticarət birliyinin mülkiyyətində olmaqla icarəyə verilmiş ticarət mərkəzinin ("Dərnəgül taxta bazarı") ərazisində yanğın baş verməsi barədə daxil olmuş məlumat əsasında dərhal Fövqəladə Hallar Nazirliyinin qüvvələri hadisə yerinə cəlb olunub. Hadisə yerinə 2 təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub. Yanğın nəticəsində 1 şəxsin (cinsi kişi) həkiməqədər ölümü qeydə alınıb.
23 noyabrda Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Süleyman Sani Axundov küçəsində yerləşən üçmərtəbəli ticarət obyektində yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub və dərhal əraziyə nazirliyin qüvvələri cəlb olunublar. Obyektdə olan şəxslər oradan tam təxliyə ediliblər. Xilasetmədə iştirak edən bir polis əməkdaşı xəsarət alıb.
9 yanvar səhər radələrində Respublika Perinatal Mərkəzinin dördüncü mərtəbəsində yanğın baş verib. Mərkəzin Yenidoğulmuşların intensiv terapiya şöbəsində müalicə alan 4 uşağın meyiti aşkar olunub, 3 nəfər zəhərlənib.
15 yanvar Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S.S.Axundov küçəsində yerləşən mebel sexində yanğın başlayıb. Baş vermiş yanğınla əlaqədar polis əməkdaşları əraziyə cəlb ediliblər. 15 təcili yardım briqadası dərhal hadisə yerinə cəlb olunub. 24 nəfər xəsarət alıb. 1 nəfər ilkin tibbi yardım göstərilib. 14 nəfər müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıb.