Vətəndaş sosial yardım almaq istədi, aldığı cavab isə heyrətə gətirdi - VİDEO
Vətəndaş sosial yardım almaq istədi, aldığı cavab isə heyrətə gətirdi - VİDEOÜnvanlı sosial yardım almaq üçün müraciət edən Cəlilabad rayon sakini Asif Sadıqov qəribə vəziyyət ilə üzləşib. Vətəndaşın müraciətinə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən imtina cavabı verilib. Səbəb kimi onun adın avtomobil olduğu göstərilib.
Sonxeber.az xəbər verir ki, vətəndaş "Xəzər Xəbər"ə aidiyyəti qurumlara sorğu göndərdiyini deyib. Adlığı cavab isə onu təəccübləndirib:
"Ünvanlı dövlət sosial yardımı üçün müraciət edirəm. Adım isə üst-üstə çıxır. Sadıqov Asif Nadir oğlu, yaşayır Bakı şəhəri Nəsimi rayonu Rəsulzadə küçəsində. "Niva" markalı maşını var. Yəni ad üst-üstə çıxır. Bu səbəbdən sosial yardıma müraciət edirəm. Həmin səbəbə isə görə mənə imtina gəlir".
Asif Sadıqovunh sözlərinə adına nəqliyyat vasitəsi olmadığına görə arayış alıb. Eyni zamanda, həmin arayış müvafiq sistemə yerləşdirilib. Amma məsələ yenə həllini tapmayıb.