Valideyn amansızlığının təzahürü! Uşaq ailəsinə qaytarılmamaq üçün polislərə yalvarıb - VİDEO
Valideyn amansızlığının təzahürü! Uşaq ailəsinə qaytarılmamaq üçün polislərə yalvarıb - VİDEOSon vaxtlar valideyn amazsızlığının şahidi oluruq. Ailəsi 9 yaşlı üşağı dilənməyə məcbur edib. Az pul qazananda isə şiddətə məruz qoyub. Bu barədə Azərbaycan Uşaqlar Birliyinin sədri Kəmalə Ağazadə sosial şəbəkədə paylaşım edib.
Sonxeber.az xəbər verir ki, məsələ ilə bağlı Kəmalə Ağazadə "ATV Xəbər"ə açıqlama verib:
"Uşaq bildriib ki, mən artıq yorulmuşam. Dilənmək istəmirəm. Çünki diləndiyim, az pul ələ etdiyim zaman məni döyüblər. Döyən uşağın anası və atasıdır. Adlarını dedi və onlar Yevlax rayonunun sakinləri hesab olunur. Amma Bakıda yaşayırlar".
Ailəsinə dönmək istəməyən uşağa baxış keçirilən zaman bədənində zorakılıq əlamətlərinə oxşar izlər aşkarlanıb. O, dərhal tibbi müayinələrə yönləndirilib.
"Biz bilmirik ki, bu izlər fiziki zorakılığın yaxud hər hansı bir xəstəliyin nəticəsidir. Uşağın ayağında ciddi iltihablar var".