"Əzizbəy MMC"nin dələduzları həbs müddətini başa vurdu, vətəndaşların isə pulu hələ də QAYTARILMIR - VİDEO
"Əzizbəy MMC"nin dələduzları həbs müddətini başa vurdu, vətəndaşların isə pulu hələ də QAYTARILMIR - VİDEO"Bina 17 mərtəbəlidir. Mənə isə 15-ci mərtəbəni satmışdılar".
Kəmalə Xəlilova 2015-ci ildə Xətai rayonu, Xocalı küçəsi, 23-47-48-ci məhəllədə yerləşmiş "Əzizbəy MMC"-dən 17 mərtəbəli binanın 18-ci mərtəbəsindən mənzil alıb.
Sonxeber.az xəbər verir ki, Kəmalə Xəlilova "Xəzər Xəbər"ə Ağır Cinayətlər məhkəməsində zərərçəkən şəxs qismində tanındığını deyib. Onun sözlərinə görə, bu məslə hələ də uzadılmağa davam edir və problem həll olunmayıb.
Digər şikayətçi isə 2013-cü ildə buradan ev alıb və təmir etdirib. 1 gün sonra öyrənir ki, sən demə mənzilin daha bir sahibi var imiş.
"Məsələyə korrupsiya idarəsi qarışdı. 1 il müddətinə araşdırma getdi. Dələduzları həbs etdilər. 8 il müddətinə azadlıqdan məhrum etmə cəzası verildi. Bizim pullar qaytarılmadı və heç bir kompensaisya verilmədi. Heç bir şəkildə ziyanımız ödənilmir".
Ətraflı "Xəzər Xəbərin süjetində: