Yanğınların olduğu "EuroHome"a qarşı iddia: Rəhbəri və oğlu məhkəməyə verildi
Yanğınların olduğu "EuroHome"a qarşı iddia: Rəhbəri və oğlu məhkəməyə verildi"EuroHome" tikinti materialları bazarı məhkəməyə verilib.
Bazar barədə "Azsığorta" Açıq Səhmdar Cəmiyyəti tərəfindən Bakı Kommersiya Məhkəməsinə müraciət olunub.
Müraciətin predmeti müqavilələrdən əmələ gələn öhdəliklər üzrə mübahisələr (sığorta müqaviləsi üzrə mübahisələr) ilə bağlıdır.
Məhkəmə işində cavabdeh şəxs kimi isə bazarın sahibi Azay Möhnətov və onun bazarda vəzifə tutan oğlu Aqil Möhnətov tanınıb.
Azay Möhnətovun həmçinin, AF Holdinq Şirkətlər Qrupunun və "Uğur-97" şirkətinin prezidenti olduğu bildirilir. İş adamının ölkədə nəhəng bina tikintisi ilə də məşğul olduğu qeyd edilir.
Qeyd edək ki, "EuroHome" ticarət mərkəzi isə 2012-ci ildə nəhəng inşaat materialları bazarı kimi hektarlarla ərazidə tikilib. 2019-cu ildə və 2020-ci ildə bazarda iki böyük yanğın baş verib. Həmin vaxt bazardakı sahibkarların mallarının sığortası məsələsi də gündəmə gəlib. (İqtisadiyyat.az)