Qumlu düzdə yaradılan möcüzə! NADİR GÖRÜNTÜLƏR - VİDEO
Qumlu düzdə yaradılan möcüzə! NADİR GÖRÜNTÜLƏR - VİDEO"Gur ləpəli Xəzərin sahilləri, günəşin yandırıb yaxdığı torpaqlar. Sanki burada tikanlı kollardan başqa heç yetişə bilməz. Amma zəhmət və gözəllik eşqi ilə yaşayan insanlar qumlu düzdə möcüzə yaratdılar. Bu yerləri bərəkətli diyara çevirdilər".
Sonxeber.az xəbər verir ki, bu barədə AzTV-nin "Qızıl Fond"unda qorunan arxiv materialında bildirilib. Bakı şəhərinin Xəzər rayonu, Şüvəlan qəsəbəsində yerləşən gül bağlarından sözügedən materiallarda məlumat verilib.
"Azərbaycanda və onun sərhədlərindən uzaqlarda şöhrət qazanmış Şüvəlan Gülçülük Sovxozunun plantasiiyaları burada yerləşir. İlin bütün fəsillərində, örtülü sahələrdə və açıq səma altında qızlgül və qərənfillər, qızıl zambaqlar, nərgiz və bənövşələr göz oxşayır. Plantasiyaların əsas sahibləri əsasən qızlar dünənki orta məktəb şagirdləridir".