Mənzil bazarında durğunluq yaşanır - SƏBƏB NƏDİR?
Mənzil bazarında durğunluq yaşanır - SƏBƏB NƏDİR?Mənzil bazarında aylardır durğunluq yaşanır. Satışa təklif olunan mənzil çox olsa da, alan yoxdur.
Sonxeber.az xəbər verir ki, əmlak satışı üzrə video bloqer Tural Əfəndi "Xəzər Xəbər"ə vətəndaşlar daşınmaz əmlaka yatırım kimi baxdıqları üçün, bunun qiymətləri bahalaşdırdığını deyib. Nəticədə bu gün ev alanların əksəriyyəti bir neçə evi olan insanlardır. Onlarda bu mənzilləri ya kirayə vermək üçün, ya da gələcəkdə satmaq üçün nəzərdə tutub.
"İldə 10-15 faiz artım olur. Sığortalanmış əmlak yatırımı da var. Belə ki, o daim orada qalır və sən bunu satıb istədiyin kimi pula çevirirsən. Elə insanlar var ki, onların 50 var nəinki 5 evi. Amma eləsi də var ki, heç evi də yoxdur".
Tural Əfəndinin sözlərinə görə, təmirli mənzillər təmirsizlərə nisbətən daha tez sayıldığından satışa daha çox təmir olunmuş mənzillər təklif olunur. Lakin, bu artıq satışa təsir etmir. Çünki təmirli mənzillərə də alıcı tapılmır. Bir zamanlar dəbdəbənin simvoluna çevrilən milyonlarla qiyməti olan bağ evinin satışı dayanıb. Əmlak satışı üzrə video bloger bildirib ki, qarşıdakı aylarda bazarda canlanma gözlənilir.
Ətraflı " Xəzər Xəbər"in süjetində: