Çərşənbə üçün yandırılan tonqal zamanı avtomobilin yanmasında təqsirkar KİMDİR? - VİDEO
Çərşənbə üçün yandırılan tonqal avtomobilin yanmasına səbəb olub. Hadisə ötən gün axşam saatlarında Abşeron rayonundan Bakı-Quba avtomobil yolunun ikinci kilometrliyində baş verib. Məlumata görə, su çərşənbəsi üçün həyətdə yandırılan tonqal qığılcım yaxınlıqdakı avtomobilə düşüb. Bu zaman minik maşınının mühərrikində yanğın başlayıb. Hadisəyə FHN qrupları müdaxilə ediblər.
Nəzərə alaq kiki, qarşıda 3 çərşənbə daha var. Belə xoşagəlməz hadisələrin baş verməməsi üçün insanlar nə etməlidir?
Sonxeber.az xəbər verir ki, mövzu ilə bağlı Fövqəladə Hyandırılan tonqal zamanı avtomobilin yanmasında təqsirkar KİMDİR?allar Nazirliyinin əməkdaşı Vüsalə Zahirova açıqlama verib. O, deyib ki, çərşənbələr zamanı tonqal qalayarkən yanğın təhlükəsizliyi qaydalarına ciddi əməl edilməlidir.
"Novruzun atributlarından biri tonqallardır. Tonqal qalayarkən əhalidən xüsusi diqqət göstərmələri tələb olunur. Tonqal avtomobillərdən, evlərdən, nəsillərdən və digər yanar materiallardan kənarda yandırılmalıdır. Onlar mütləq şəkildə nəzarət altında saxlanmalıdır. Hətta ərazini tərk edərkən belə tonqalların tam söndürüldüyünə əmin olmadan ərazi tərk olunmamalıdır.