"Törədilən hər təxribat ermənilərin nə qədər saxta və terrorçu millət olduğunu sübut edir" - Cavanşir Paşazadə
"Törədilən hər təxribat ermənilərin nə qədər saxta və terrorçu millət olduğunu sübut edir" - Cavanşir PaşazadəXəbər verdiyimiz kimi martın 11-i saat 12:10-da Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Tovuzqala rayonunun Çinarlı yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqelərindən Ordumuzun Tovuz rayonunun Əsrik yaşayış məntəqəsi istiqamətindəki mövqeləri üzərində kvadrokopter vasitəsi ilə kəşfiyyat uçuşları həyata keçirməyə cəhd göstərib.Bölmələrimizin sayıqlığı nəticəsində aşkar olunan pilotsuz uçuş aparatı xüsusi texniki vasitələrlə zərərsizləşdirilib.
Bununla bağlı Sonxeber.az-a danışan deputat Cavanşir Paşazadə bildirib ki, dünənki təxribat Ermənistan rəhbərliyinin ikiüzlü siyasət yeritdiyini bir daha sübut edir:
"Bu gün Azərbaycan 2020-ci il noyabrın 10-da imzalanan üçtərəfli Bəyannamənin bütün bəndlərinə uyğun olaraq üzərinə düşən öhdəlikləri yerinə yetirməkdədir. Ümumiyyətlə Azərbaycan hər zaman əldə olunan razılaşmalara, imzalanan sənədlərə hörmətlə yanaşıb. Lakin bunu Ermənistana şamil etmək olmaz.Çünki Ermənistan hər dəfə müxtəlif bəhanələrlə üzərinə düşən öhdəlikləri yerinə yetirməkdən boyun qaçırır.
Görünür Ermənistan Azərbaycan dövlətinin gücünü və qüdrətini hələ də düzgün qiymətləndirə bilmir. Müharibənin başa çatmasına baxmayaraq, 4 ildir ki, erməni təxribatları davam edir. Bütün bu təxribatların törədilməsində əsas məqsəd regionda vəziyyəti yenidən gərginləşdirmək və sülh müqaviləsinin imzalanma vaxtını uzatmaqdır".
Deputat qeyd edib ki, Ermənistanın istənilən təxribatına qarşı ordumuz tərəfindən qəti cavab verilir və bundan sonra da veriləcək:
"Törədilən hər təxribat ermənilərin nə qədər saxta və terrorçu millət olduğunu sübut edir. Üçtərəfli bəyanatın imzalanmasından üç ildən çox vaxt keçsə də Ermənistan rəhbərliyi təxribatçı addımlarından əl çəkmək istəmir. Dünən növbəti dəfə Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri təxribata əl ataraq Tovuzqala rayonunun Çinarlı yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqelərindən ordumuzun Tovuz rayonunun Əsrik yaşayış məntəqəsi istiqamətindəki mövqeləri üzərində kvadrokopter vasitəsi ilə kəşfiyyat uçuşları həyata keçirməyə cəhd göstərib. Ordumuzun sayıqlığı nəticəsində Ermənistanın növbəti təxribatının qarşısı alınıb. Dünənki təxribat bir daha sübut edir ki, Ermənistanın daxilində sülhün bərqərar olunmasına maneə olan qüvvələr hələ də qalmaqdadır.. Həmin qüvvələr yaxşı olar ki, 44 günlük Vətən müharibəsindəki və antiterror əməliyyatlarındakı biabırçı məğlubiyyətlərini unutmasın.
Ermənistan və onun himayədarları anlamalıdır ki, gec-tez Azərbaycanın diqtəsi ilə hazırlanan sülh müqaviləsini imzalamalı olacaq. Ermənistan hökuməti bilməlidir ki, bütün bu təxribatları ilə bizim səbrimizi daşırmaq üzrədir. Yaxşı olar ki, Ermənistan 44 günlük Vətən müharibəsindəki və antiterror əməliyyatlarındakı biabırçı məğlubiyyətlərini xatırlayıb, təxribatlara son qoysun. Əks təqdirdə bütün bu təxribatlar Ermənistanın ölkə kimi xəritədən silinmməsinə gətirib çıxara bilər".