Bələdiyyə sədrindən ÖZBAŞINALIQ : Kənd sakininin torpağını iki nəfərə satdı - İDDİA
Bələdiyyə sədrindən ÖZBAŞINALIQ : Kənd sakininin torpağını iki nəfərə satdı - İDDİAQazax rayon Canan bələdiyyəsi Şahmalıyev Babək Valodya oğlu qanunsuz şəkildə kənd sakininin torpağını başqa şəxslərə satması ilə bağlı iddia edilib.
Bu barədə Sonxeber.az saytına Qazax rayonu Canan kənd sakini Xəlilov Sənan Çingiz oğlu tərəfindən şikayət daxil olub.
"Xəlilov Kənan Çingiz oğluna və bibim Xəlilova Tahirə Qədir qızına aid həyətyanı torpaq sahəsi Canalı kənd bələdiyyəsin sədri Şahmalıyev Babək Valodya oğlu tərəfindən qeyri qanuni yolla iki nəfər (Orucova Şahlıq Firudin qızına və Nuriyev Abbas Saqif oğluna)satılıb. Orucova Şahlıq Firudin qızına və Nuriyev Abbas Saqif oğluna satlıb. Bələdiyyə sədri bizə bildirib ki, hara şikayət edirsiniz edin fayda olmayacaq. Mənim hər yerdə adamım var. Heç kim mənə heç nə edə bilməz. Onda qeyd edim ki, 15 saylı tovuz əmlak idarəsin. Qazax rayon şöbəsinə çıxarış almaq üçün dövlət rüsumu ödədik. Müraciət etdik, bizə imtina kağızı gəldi ki, giriş çıxış yollu bağlı olduğuna görə "kupça" verə bilmərik. Hansı haqla Qazax əmlak idarəsin rəisi Faiq Paşayev, kənd icra nümayəndəsi, bələdiyyə sədri və bizim qonşumuz olmayan şəxslərlə əlbir olaraq saxta akt tərtib edib? Yuxarı dövlət orqanlarına yalan məllumat verirlər".