Sərnişindaşımaya dair müsabiqələrdə iştiraka görə ödəniləcək məbləğlər (SİYAHI)
Sərnişindaşımaya dair müsabiqələrdə iştiraka görə ödəniləcək məbləğlər (SİYAHI)Nazirlər Kabineti "Müntəzəm beynəlxalq, şəhərlərarası (rayonlararası) və şəhərdaxili (rayondaxili) sərnişin daşımalarının yerinə yetirilməsi ilə bağlı sifarişçinin keçirdiyi müsabiqələrdə iştiraka görə ödənişin məbləği"ni təsdiq edib.
Qaynarinfo xəbər verir ki, bununla bağlı Baş nazir Əli Əsədov yeni qərar imzalayıb.
Qərara əsasən, bundan sonra Bakı, Gəncə və Sumqayıt şəhərlərinin inzibati ərazi vahidləri üzrə avtomobil nəqliyyatı ilə sərnişin daşımalarına daşıyıcıların cəlb olunmasına dair ödənişin məbləği 500 manat, Bakı, Gəncə və Sumqayıt şəhərlərinin inzibati ərazi vahidləri, Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonları istisna olmaqla digər şəhər (rayon) inzibati ərazi vahidləri üzrə avtomobil nəqliyyatı ilə sərnişin daşımalarına daşıyıcıların cəlb olunmasına dair ödənişin məbləği 200 manat olacaq, Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonları üzrə avtomobil nəqliyyatı ilə sərnişin daşımalarına daşıyıcıların cəlb olunmasına dair müsabiqədə iştirak haqqı tələb edilməyəcək.