12 yaşlı Rasimlə bağlı ŞOK İDDİA: "Hüseynin evində tapılan lapatkada qan izi olub"
Ötən ilin dekabr ayının 26-da İmişli rayonunun Qaragüvəndikli kəndində itkin düşən 11 yaşlı Rasim Xankişiyevin axtarışı ilə bağlı bəzi təfərrüatlar məlum olub.
Sonxeber.az xəbər verir ki, ARB televiziyasında yayımlanan "Səni Axtarıram" verilişində danışan Zemfira Xankişiyev bildirib ki, Rasimin yoxa çıxdığı kanalın yaxınlığında kameranın olduğunu bizdən gizlədən türk vətəndaşı Hüseynin evində tapılan lapatkada qan izi olub:
"Aygüllə Hüseynin kirayədə qaldığı evə getdik. Prakuror bizə birinci dedi ki, heç nə tapmadıq. Sonra dedi ki, qan ləkəsi var idi. İlk olaraq elə bildik ki, Rasimindir. Analiz verəndən sonra Hüseynin öz qanı olduğu məlum oldu. Mən prokurora sula verdim ki, Hüseyn gəlmişdi ki, siz ondan analiz götürmüsünüz?Həmin gecəni səhərə qədər yatmadıq. Aygül polisə zəng etdi. Onlar bizim evə gəldi. Polis bizə Hüseynin gəlib-gəlməməsi barədə məlumatının olmadığını dedi. Sonra Aygüldən və Vasifin ağız suyundan analiz götürdülər. Məlum oldu ki, ona aid deyil. Biz sonra o evə yenə getdik. Evdəki lapatqada qan olub. Evin sahibi də evi yenidən təmir etdirir. Rasim 26-sı yoxa çıxıb. Hüseyn isə dekabrın 27-də ölkədən çıxıb. Hüseyn ölkədə olmaya-olmaya hardan bilirlər ki, o qan ona aiddir. Mən o qanın yenidən analiz olunmasını istəyirəm".