Arvadını xüsusi amansızlıqla qətlə yetirən Ramiz Taxveli vəfat edib - FOTO
Arvadını xüsusi amansızlıqla qətlə yetirən Ramiz Taxveli vəfat edib - FOTOArvadını yaşadıqları mənzilin balkonundan ataraq xüsusi amansızlıqla öldürməkdə təqsirli bilinən "Buta Palace"ın keçmiş art direktoru Ramiz Taxveli vəfat edib.
Sonxeber.az qafqazinfo-ya istinadən xəbər verir ki, Taxveli bu yaxınlarda müalicə aldığı psixatriya xəstəxanasında dünyasını dəyişib.
Qeyd edək ki, Ramiz Taxveli 2018-ci ildə 30 yaşlı arvadı Adelya Taxvelini evinin balkonundan ataraq qəsdən öldürüb.
İş Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində araşdırılıb. Hökmə əsasən, Taxveli verilmiş ittihamla təqsirli bilinib. Lakin anlaqsız vəziyyətdə olduğuna görə cəzadan azad edilib, psixatriya xəstəxanasında məcburi müalicəyə cəlb edilib.
Adelya Taxveli gənclər və idman naziri olmuş, mərhum Azad Rəhimovun yaxın qohumu olub. Adelyanın anası nazirin xalası qızıdır. Ramiz Taxveli isə Azərbaycanın xalq artisti Gülağa Məmmədovun yeganə qızının nəvəsi idi.
Arvadını xüsusi amansızlıqla qətlə yetirən Ramiz Taxveli vəfat edib - FOTOArvadını xüsusi amansızlıqla qətlə yetirən Ramiz Taxveli vəfat edib - FOTO