Maykl Ceksonun əzizləri Bakıya gəliblər
Maykl Ceksonun əzizləri Bakıya gəliblər"The Jacksons" musiqi qrupunun üzvləri Bakı şəhərində gəzintiyə çıxıb, paytaxtın tarixi məkanlarını ziyarət ediblər.
BAKU.WS Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, onlar iki gün əvvəl start götürən "DREAM FEST 2024" Beynəlxalq Musiqi Festivalı çərçivəsində Azərbaycana gəliblər.
Xatırladaq ki, ABŞ-də populyar musiqi qrupu olan "The Jacksons" 1964-cü ildən 1990-cı ilə qədər aktiv fəaliyyət göstərib. Məşhur pop ulduzu Maykl Ceksonun qardaşları Ceki, Tito, Cermeyn və Marlonla birlikdə yaratdığı qrup daha çox R&B, soul, pop janrlarında ifa edib. "The Jacksons" 1970-ci illərin ən böyük pop-musiqi fenomenlərindən biri hesab olunur.
Mədəniyyət   Baxılıb: 1506   Tarix: 25 iyul 2024
"İslam Rzayev, Həbib İsmayılov və Habil Əliyev mənə deyirdilər ki, gəl bizimlə "yaşa""
Xalq artisti Tükəzban İsmayılova yolda məni görüb, üzümə bir şillə vurdu, mən də onu təpiklə vurdum. "Mənim sənətdə qarşımı İslam Rzayev, Həbib İsmayılov və Habil Əliyev kəsdi. Mənə deyirdilər ki, gəl bizimlə "yaşa", mən də o yolun yolçusu deyildim. Gözəl qız idim, amma evli deyildim