Əməkdar artist Fərqanə Qasımova: "Seçkilər xalqın səsi və iradəsidir"
Dövlətimiz tarixinin ən mürəkkəb və ən şərəfli dövrünü yaşayır. Uzun illər ünvanı Qarabağ olan, amma məcburi köçkün həyatı yaşayan minlərlə insan bu gün doğma yurd-yuvasına qayıdıb. Qanun, haqq ədalət yerini alıb".
Bu fikirləri "Seçki 2024" Müstəqil Media Mərkəzinə açıqlamasında Əməkdar artist Fərqanə Qasımova deyib.
Onun sözlərinə görə, parlament seçkilərinin Azərbaycanın bütün ərazilərini əhatə etməsi o deməkdir ki, artıq doğru seçimlər etmək, işgüzar, məsuliyyətli insanların ətrafında cəmlənmək, Vətənin rifahı üçün əzmlə çalışmaq lazımdır:
"Biz sənət adamları da hər gün daha da çiçəklənən ölkəmizin uğurlarını tərənnüm etməliyik. Çünki müasir dünyada mədəniyyət də güclü təbliğat vasitəsi, ayrıca bir cəbhədir.
Bu mühüm hadisənin hər birimizin gələcəyi üçün önəmi böyükdür. Seçkilər xalqın səsi və iradəsidir. Mən hər bir vətəndaşımızı səsvermədə fəal olmağa çağırıram, çünki bizim verdiyimiz səs sabahımızı formalaşdırır"./BAKU.WS
Ermənilər Şövkət Ələkbərovanın daha 4 mahnısını oğurlamaq istədi
Əqli Mülkiyyət Agentliyi tərəfindən aparılan araşdırma zamanı Şövkət Ələkbərovanın ifasında videolentə alınmış "Töhfə" mahnısının "Armenian Music, Caucasian (Torkish languge) Music 10. Şövkət Ələkbərova (rare, "Getmə amandır" mahnısının "Armenian Music, Caucasian (Torkis
6 dekabr 2024Ağdamda "İmarət" Tarix-Memarlıq Muzey Kompleksi yaradılır - Sərəncam
Ağdam şəhərində "İmarət" Tarix-Memarlıq Muzey Kompleksi yaradılacaq. xəbər verir ki, bununla bağlı Prezident İlham Əliyev Sərəncam imzalayıb. Sərəncama əsasən, Nazirlər Kabineti "İmarət" Tarix-Memarlıq Muzey Kompleksinin və Muzey Kompleksinə daxil ediləcək digər dövlət əmlakının Azərbayca
20 fevralƏməkdar artist harada dəfn ediləcək? - Teartdan açıqlama
"Mövsüm Hüseynov 5 ildən çox idi ki, ağır xəstəlikdən əziyyət çəkirdi. Son zamanlar ayaqları da tutulmuşdu. Xəstəlik onu əldən salmışdı". Bunu Qaynarinfo-ya açıqlamasında Sumqayıt Dövlət Dram Teatrının direktor müavini Vidadi Məmmədov deyib. Onun sözlərinə görə, Mövsüm Hüseynov şəkər xəstəs
20 yanvarXalq artisti: "Sən, heç "sənətin qapısı" nədir, onu görməmisən" - VİDEO
Xalq artisti Rasim Balayev sərt açıq açıqlamalar verib. -a istinadən xəbər verir ki, televiziyaların halından gileylənən aktyor efirə nümunəvi insanların çıxmalı olduğunu bildirib. "Toy müğənniləri var ki, böyük sənətdən danışırlar. Sən, heç sənətin qapısı nədir, onu görməmisən. Kimsə toya çağırır
22 noyabr 2024"Zəngəzura gedən qatar" adlı şeirlər kitabı işıq üzü gördü
Zirvə Mədəniyyət və İncəsənət İctimai Birliyinin sədri Şahin Qədirovun "Zəngəzura gedən qatar" adlı şeirlər kitabı işıq üzü gördü. xəbər verir ki, Vətənpərvər bir şair kimi Şahin Qədirin yaradıcılığında Qarabağ mövzusu əsas yer tutur. Nankor erməni qonşularımızın torpaq iddisı ilə yurdumuz
20 dekabr 2024Həyatı faciəli sonluqla bitən aktyor: Bunu çoxları bilmir...
"Əhməd haradadır, "Uşaqlığın son gecəsi", "Ən vacib müsahibə", "O qızı tapın", "Nəsimi" kimi Azərbaycan kinosunun məşhur filmlərində onun da əməyi var. Səyavuş Şəfiyev yaratdığı maraqlı obrazlarla tamaşaçıların yaddaşında qalmağı bacarıb. Ömrü qısa, rollar
24 noyabr 2024Afaq Bəşirqızı kimdir? – "Gizli sandığı" olan güclü qadın
" Bioqrafiya" rubrikasında aktrisa, Xalq artisti Afaq Bəşirqızı haqqında məlumat verir. - Afaq Bəşirqızı harada və nə zaman anadan olub?. Afaq Bəşir qızı Səfərova 1955-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub. - Afaq Bəşirqızı harada təhsil alıb?. 1974-1979-cu illərdə İncəsənət Universitetində təhsi
6 dekabr 2024Bu mədəniyyət xadimlərinə 10 000 manata yaxın pul veriləcək (ADLAR)
Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Respublikası Kino Agentliyi (ARKA) istehsal ediləcək film layihələrinin bədii və texniki qiymətləndirilməsinə başlayır. İqtisadiyyat.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, layihələrin bədii və texniki qiymətləndirilməsi işləri ARKA-da fəaliyyə
26 fevralXalq artistinin qızı: "Anam niyə ölsün ki, özün öl!"
"Anamın səhhəti yaxşıdır, şükür. "İstanbul NS" klinikasında müalicəsi davam etdirilir". Bu fikirləri -a açqılamasında Xalq artisti Fatma Mahmudovanın qızı Nigar Tofiqqızı deyib. N.Tofiqqızı sözlərinə belə davam edib:. "Anamın səhhətinin ağırlaşdığını deyənlər və ya ölüm xəbərin