Azərbaycanda aktyorun başına oyun açdılar - Bələdiyyə fırıldağı
Azərbaycan Dövlət Milli Gənc Tamaşaçılar Teatrının aktyoru Tahir İsmayılovun başına iş gəlib. Aktyor dələduzluqla üzləşib.
Sonxeber.az xəbər verir ki, Lent.az-a danışan Tahir İsmayılov bildirib ki, torpaq satın alsa da nə torpağa sahib ola bilir, nə də pulunu geri ala bilir.
"2 qızım bir oğlum var. Övladlarım ailə quranda evimi satıb torpaq sahəsi aldım ki, uşaqların hərəsinə bir ev tikib hədiyyə edim. Binəqədi rayon bələdiyyəsindən qanuni şəkildə, bütün sənədləri hazır olan 6 sot torpaq sahəsi aldım. Torpağın bütün sənədləri hazır və düzgündür. Evin tikintisinə başlayanda bir nəfər yaxınlaşdı ki, torpaq mənimdir, mənə satılıb. Üstündən 20 dəqiqə keçməmiş bir başqa xanım da yaxınlaşdı ki, torpağı mən almışam. Onlardan biri bələdiyyə sənədi ilə torpağı alıb, digərinə sənədi saxta yollarla makler hazırlayıb. Və ən önəmlisi də budur ki, bu iki nəfər torpaqla bağlı problemi bilirmiş, iş hətta məhkəməyə gedib çatıbmış. Bələdiyyə bu məhkəmədə qalib gəlib, torpağı alan qadın uduzub. Bələdiyyə bunu məndən gizlədərək mübahisəli torpağı yenidən satıb. 9 aydır mən nə pulumu ala bilirəm, nə evi tikə bilirəm, nə torpağa sahib ola bilirəm. Torpağı almaq üçün 18500 manat pul vermişəm, bunun 16000 manatı torpaq, 2500 manatı sənədləşəmə üçün tələb olunmuşdu. Bu müddət ərzində sənədləşmə üçün nəzərdə tutulan hissədən 1700 manat ala bilmişəm, qalanını yox. Verilmiş sənədlər Binəqədi bələdiyyəsinin 4-5 il öncə sədri olmuş adamın adı ilə çıxarılıb verilib" deyə aktyor bildirib.
Tahir İsmayılova məsələnin həlli söz verilsə də, hələlik problem olduğu kimi qalır.
Hikmət Rəhimov ilk dəfə qızı və oğlu ilə - Foto
Aktyor Hikmət Rəhimov ilk dəfə ailəsi ilə kamera qarşısına keçib. Axşam.az-ın məlumatına görə, sənətçi oğlu və qızı ilə fotosunu sosial media hesabında izləyiciləri ilə bölüşüb. "Əziz dostlar, tanışlar və həmvətənlər, bayramınız mübarək. Dünyamızda hər zaman sülh olsun. Hər zaman sağlam və xoşbəx
20 martÜzeyir Hacıbəylinin 140 illiyi qeyd olunacaq - Sərəncam
Prezident İlham Əliyev Üzeyir Hacıbəylinin 140 illiyinin qeyd edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb. xəbər verir ki, bu barədə Prezidentin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb. Qeyd olunur ki, 2025-ci ilin sentyabr ayında dahi Azərbaycan bəstəkarı, Şərqdə ilk operanın yaradıcısı, böyük musiqişünas-alim, istedadl
3 fevralSiyavuş Kərimi vəzifəsindən azad olundu
Siyavuş Əşrəf oğlu Kərimi Azərbaycan Milli Konservatoriyasının rektoru vəzifəsindən azad edilib. xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam imzalayıb. Qeyd edək ki, Xalq artisti Siyavuş Kərimi 2001-ci ildən rektor idi
27 noyabr 2024"Vətəndaş A" final edir
İctimai TV-də yayımlanan "Vətəndaş A" serialı final edir. Axşam.az xəbər verir ki, ekran işinin final bölümünün tanıtım çarxı yayımlanıb. Serialın son bölümü dekabrın 7-də efirə gedəcək. Qeyd edək ki, serialın baş prodüseri Sevinc Əliyeva, rejissoru Elvin Rüstəmzadədir. Ekran işində aktyorla
2 dekabr 2024Həyatı faciəli sonluqla bitən aktyor: Bunu çoxları bilmir...
"Əhməd haradadır, "Uşaqlığın son gecəsi", "Ən vacib müsahibə", "O qızı tapın", "Nəsimi" kimi Azərbaycan kinosunun məşhur filmlərində onun da əməyi var. Səyavuş Şəfiyev yaratdığı maraqlı obrazlarla tamaşaçıların yaddaşında qalmağı bacarıb. Ömrü qısa, rollar
24 noyabr 2024"Azərpaşa Nemətov 7 il məni səhnəyə qoymadı..."
Akademik Milli Dram Teatrının aktrisası, Xalq artisti Mehriban Zəki illərlə səhnədən uzaq qalmasının səbəbini açıqlayıb. xəbər verir ki, aktrisa bu barədə ARB TV-də yayımlanan "Pərvizə görə" verilişində danışıb. O bildirib ki, 7 il səhnədən uzaq qalması mərhum Azərpaşa Nemətovun ona cəzas
10 martPolad Bülbüloğlu ilə bağlı SƏRƏNCAM
Polad Bülbüloğlu 1-ci dərəcəli "Vətənə xidmətə görə" ordeni ilə təltif edilib. xəbər verir ki, bununla bağlı Prezident İlham Əliyev Sərəncam imzalayıb. Sərəncamla P.Bülbüloğlu bu mükafata Azərbaycanın ictimai-siyasi və mədəni həyatında uzunmüddətli səmərəli fəaliyyətinə görə layiq görülüb