Siyavuş Əşrəf oğlu Kərimi Azərbaycan Milli Konservatoriyasının rektoru vəzifəsindən azad edilib. xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam imzalayıb. Qeyd edək ki, Xalq artisti Siyavuş Kərimi 2001-ci ildən rektor idi
Doğum günündə anasını itirdi
Xalq artisti Səidə Quliyevaya ağır itki üz verib. -a istinadən xəbər verir ki, aktrisanın anası vəfat edib. "Anam səhər saatlarında dünyasını dəyişdi. Uzun müddət idi ki, xəstəlikdən əziyyət çəkirdi. Doğum günümdə anamı itirdim. Yaşı çox idi, amma ananın yaşı olmur. Mənim üçün çox ağırdır"
"Mənim "Mavi işığ"ımın qəhrəmanları şirin kökələrdir" - Nuray Nəzərova
Ədəbiyyatın ən saf, təmənnasız, bir o qədər də məsuliyyətli sahəsi uşaq ədəbiyyatıdır. Çünki, ədəbiyyatın məhz bu istiqaməti ilə məşğul olan yazarların üzərinə daha böyük yük düşür. Bu məsuliyyətli işlə məşğul olan yazıçılardan biri də Nuray Nəzərovadır. Ötən günlərdə gənc yazar Nuray Nəzərovanın il
29 noyabr 2024
"Artıq 40 ildir, düşünürəm ki, bəsdir"
Artıq 40 ildir sədr kimi fəaliyyət göstərirəm, düşünürəm ki, bəsdir. xəbər verir ki, bunu Yazıçılar Birliyinin sədri, xalq yazıçısı Anar Teleqraf-a müsahibəsində deyib. "Mən sözümün ağasıyam, demişəmsə, deməli, elə də olacaq. Məsələ budur ki, görək, mən növbəti qurultaya qədər yaşayacağam?! Əgə
"Yalı Çapkını" bu tarixdə final edir
"Yalı Çapkını"nın final tarixi açıqlanıb. Türkiyə mətbuatına istinadən xəbər verir ki, ekran işi mart ayında yayımlanacaq 100-cü bölümü ilə tamaşaçılara vida edəcək. Serialın final qərarı bu mövsüm gözlənilən reytinq göstəricilərinin əldə olunmaması səbəbindən verilib. Bildirilir ki, izləyic
21 dekabr 2024
Lənkəranın limonu, çayı, bir də "Nənələr" qrupu. Bu qrup o qədər tanınıb, sevilib ki, artıq Lənkəranın simvollarından birinə çevrilib, ikonlaşıb. Boşuna "ikonlaşıb" demirəm. Yadımdadır, 2 il əvvəlin yazında Lənkərana gəlmişdim. Hansı bölgəmizə getsəm, ilk gəzdiyim yer həmin rayonu
"Azərpaşa Nemətov 7 il məni səhnəyə qoymadı..."
Akademik Milli Dram Teatrının aktrisası, Xalq artisti Mehriban Zəki illərlə səhnədən uzaq qalmasının səbəbini açıqlayıb. xəbər verir ki, aktrisa bu barədə ARB TV-də yayımlanan "Pərvizə görə" verilişində danışıb. O bildirib ki, 7 il səhnədən uzaq qalması mərhum Azərpaşa Nemətovun ona cəzas
Xalq artistinin halı pisləşdi, yenidən reanimasiyaya yerləşdirildi
Bir müddət öncə insult keçirən Xalq artisti Ənvər Həsənovun halı yenidən pisləşib, reanimasiyaya yerləşdirilib. Bu barədə "Qafqazinfo"nun sorğusuna cavab olaraq TƏBİB-dən məlumat verilib. Bildirilib ki, Ə. Həsənov yanvarın 10-da saat 10:15-də Xəzər Tibb Mərkəzinin Terapiya şöbəsinə hospitalizasiy