17 martRuben Vardanyanın cinayət işi üzrə məhkəmə baxışı başlayıb
Müharibə qanunlarını və adətlərini pozma, terrorçuluq, terrorçuluğu maliyyələşdirmə və digər maddələrlə təqsirləndirilən Ruben Vardanyanın cinayət işi məhkəmənin baxış iclası başlayıb. "Report"a istinadən xəbər verir ki, Bakı Məhkəmə Kompleksində Bakı Hərbi Məhkəməsinin hakimi Zeynal Ağayevi
17 fevralSüpürgəçilik edən anasını 57 bıçaq zərbəsi ilə öldürən gəncə HÖKM OXUNDU
Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsində qəsdən adam öldürmədə təqsirləndirilən Rəşad Çıraqovun cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı başa çatıb. -a istinadən xəbər verir ki, hakim Xaliq Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub. Məhkəmənin hökmü o, 16 il müddətə azadlıqdan məhrum edilib. Qeyd edə
13 martGəncədə ər arvadını balta ilə vurdu
Gəncədə ər arvadına xəsarət yetirib. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, hadisə şəhərin Üzeyir Hacıbəyov küçəsində qeydə alınıb. 34 yaşlı H. Abıyevaya həyat yoldaşı tərəfindən balta və tikinti üçün nəzərdə tutulan dəmir parçası ilə müxtəlif bədən xəsarətləri yetirilib. Qadın özəl xəstəxanalardan birin
28 fevralÜç yaşlı uşağı ağladığı üçün döyüb öldürdülər
Ukraynanın Odessa vilayətində 19 yaşlı gənc üç yaşlı uşağı öldürməkdə şübhəli bilinərək saxlanılıb. İddialara görə, o, uşağı ağladığı üçün döyüb. yerli mediaya istinadla bildirir ki, uşaq yerli xəstəxananın reanimasiya şöbəsində dünyasını dəyişib. Məlumata görə, qadın işləyərkən uşağa sevgilisi baxıb
14 fevralNənə 1 yaşlı nəvəsini öldürdü
Rusiyanın Xabarovsk diyarında nənə nəvəsini öldürüb. yerli KİV-ə istinadla bildirir ki, hadisə Nikolaevsk-na-Amur şəhərində baş verib. İstintaqın məlumatına görə, nənə bir yaşlı uşağın boynundan bir neçə bıçaq zərbəsi vurub. Bu zaman qadın sərxoş olub. Uşağı xilas etmək mümkün olmayıb. Hadisəyə səbə
6 martŞəhidin xanımını öldürən qaynına - Bu cəza verildi
Xızı rayonu Giləzi qəsəbəsində 199-cu il təvəllüdlü qardaşı arvadı Ləman Qurbanovanı qətlə yetirən 1984-cü il təvəllüdlü qaynı Taleh Qurbanova hökm oxunub. "Qafqazinfo"nun əldə etdiyi məlumata görə, 2022-ci ildə şəhid olmuş Saleh Qurbanovun xanımını boğaraq öldürən qardaşı Taleh Cinayət Məcəlləsini