Təzəpir və Əjdərbəy məscidlərində bayram namazının vaxtı açıqlandı
Azərbaycanın bütün məscidlərində martın 30-da Ramazan bayramı münasibətilə bayram namazları qılınacaq. xəbər verir ki, bununla bağlı Qafqaz Müsəlmanları İdarəsi (QMİ) məlumat yayıb. Qeyd edilib ki, Bakıda Əjdərbəy məscidində bayram namazının vaxtı saat 08.00, Təzəpir məscidində 09.00-a təyin edilib
Şəmkiri üfunət bürüdü: Əhali narazıdır, sahibkar isə ittihamlarla razılaşmır
Son günlər Şəmkir şəhərində yayılan xoşagəlməz qoxu sakinlərin ciddi narahatlığına səbəb olub. -a istinadən xəbər verir ki, bir qrup şəhər sakini problemin həlli üçün artıq rayon İcra Hakimiyyətinə şikayət etdiklərini bildiriblər. Onların sözlərinə görə, üfunətin yayılmasına səbəb Elxan Əliyev adlı sahibkar
Ənvər Paşanın baş tutmayan planı: İrana, Türküstana və Hindistana yürüş
1914-cü ilin dekabrında Osmanlı İmperiyası artıq Birinci Dünya Müharibəsinin iştirakçısı idi. Bu zaman dövlətin de-fakto birinci şəxsi sultan deyil, hərbi naziri Ənvər Paşa idi. O, Böyük Britaniya, Fransa və Rusiya ilə müharibə vəziyyətində olan Osmanlı İmperiyasının nəzarət etdiyi əraziləri genişləndirməy
Bəzi qorxu və vərdişlər insanı hədəfindən uzaqlaşdıra və uğur qazanmasına mane ola bilər. xəbər verir ki, uğura müxtəlif yollarla nail ola bilərsiniz, ancaq irəliləməyə mane olan vərdişlər var. Hədəflərinizə yaxınlaşmaq üçün həyat tərzinizi yenidən nəzərdən keçirməli və inkişafınızı ləngidən amillərdə