Türkiyənin Malatya bölgəsində 4,5 bal gücündə zəlzələ baş verib. xəbər verir ki, bu barədə Türkiyənin Fövqəladə Halların İdarə olunması Agentliyi (AFAD) məlumat yayıb. Yerli vaxtla 06:43-də baş verən zəlzələ 9,39 kilometr dərinlikdə qeydə alınıb. Zəlzələ ətraf şəhər və rayonlarda da hiss edilib
Şərqi Afrika ölkəsi Keniyanın qərbində yerləşən Kakameqa bölgəsində minlərlə aztəminatlı kənd sakini dolanışığını təmin etmək üçün primitiv üsullarla qızıl hasil edir. Qaynarinfo xəbər verir ki, 1900-cü illərin əvvəllərindən istifadə olunan köhnə mədən ocaqlarında çalışan sakinlər böyük risklərə gedərə
Peter Siyarto: Aİ Macarıstanda öz maraqlarına uyğun hakimiyyət dəyişikliyi istəyir
Avropa İttifaqı (Aİ) rəsmi Budapeştin öz maraqlarına əməl etməsi üçün 2026-cı ilin aprelində Macarıstanda keçiriləcək parlament seçkilərinin nəticələrinə görə hakimiyyət dəyişikliyinə ümid edir. "Report" xəbər verir ki, bu barədə Macarıstanın xarici işlər naziri Peter Siyarto "X"
Rusiyanın Baykal gölündə FACİƏ: Yeddi nəfərin cəsədi tapıldı
Rusiyada qəza nəticəsində içərisində olduqları UAZ-la birgə Baykal gölünün buz qatının altına düşən yeddi nəfərin cəsədi tapılıb. TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Rusiya Fövqəladə Hallar Nazirliyinin regional idarəsindən məlumat verilib. "Olxon rayonunda, Xoboy burnu yaxınlığında insanlar
Ukrayna "kölgə donanması"nın 225 kapitanına və 44 Rusiya şirkətinə qarşı sanksiyalar tətbiq edib
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski yeni sanksiya paketlərinin tətbiqi ilə bağlı Milli Təhlükəsizlik və Müdafiə Şurasının qərarını qüvvəyə mindirən fərmanlar imzalayıb. "Report" xəbər verir ki, bu barədə "İnterfaks-Ukrayna" məlumat yayıb. Ukrayna Prezidentinin saytında qeyd olunu
Rusiyada "İsgəndər" raket komplekslərini istehsal edən müəssisə vuruldu
Rusiyanın Udmurtiya Respublikasının Votkinsk şəhəri dron hücumuna məruz qalıb. -ın xəbərinə görə, bu barədə bölgə rəhbəri Aleksandr Breçalov öz "Telegram" kanalında məlumat verib. "Əməliyyat məlumatlarına görə, ziyan dəyib və xəsarət alanlar var. Hər kəsə lazımi kömək göstərilir"
Serbiya da vətəndaşlarını İranı tez tərk etməyə çağırdı
Serbiya Xarici İşlər Nazirliyi hazırda İranda olan Serbiya vətəndaşlarını ölkəni tərk etməyə çağırıb. -ın xəbərinə görə, bu barədə nazirliyin bəyanatında bildirilib. "Artan gərginlik və təhlükəsizlik baxımından vəziyyətin pisləşməsi riskinin yüksək olduğu üçün hazırda İranda olan bütün Serbiya vətəndaşların