"Ermənistan maksimum dərəcədə hərbçimizin saxlanılmasından faydalanmağa çalışacaq" - AÇIQLAMA
"Ermənistan maksimum dərəcədə hərbçimizin saxlanılmasından faydalanmağa çalışacaq" - AÇIQLAMAXəbər verdiyimiz kimi bu gün səhər saatlarında Azərbaycan Ordusunun əsgəri Ruslan Eldəniz oğlu Pənahov Laçın rayonu ərazisindəki xidməti mövqelər arasında hərəkət edərkən əlverişsiz hava şəraitində istiqaməti itirərək azıb. Hərbi qulluqçumuzun tapılması məqsədilə dərhal axtarış tədbirləri başlayıb. Bəs hərbçimizin qaytarılması istiqamətində hansı addımlar atılacaq?
"Nəticəsində cəmiyyətimiz bilməlidir ki, ən ağır vəziyyətdə belə Azərbaycan əsgəri Ermənistanın nəzarəti olduğu halda geri qaytarılıb. Ramil Səfərovu hansı şərtlər daxilində Ali Baş Komandan onun ekstradisiyanı həyata keçirdi. Bu bir sərkərdənin hərbçisinə sahib çıxması nümunəsidir. Şəhid Mübariz İbrahimovun nəşini vəhşi ermənilər geri qaytarmırdı. Amma biz buna nail olduq. 3 ay bundan əvvəl Naxçıvan istiqamətində Ermənistanın nəzarətinə keçən iki hərbçimiz də qaytarıldı. Eyni şəkildə bu hərbçimiz də qaytarılacaq. Amma biraz zaman keçəcək. Hərbçimiz üzərindən ermənilər maksimum dərəcədə alver etməyə çalışacaq. Bizdə də Ermənistan tərəfindən müharibədə iştirak edib və nəzarətimizdə olan erməni hərbçilər var. Hər bir halda dəyişdirilmə baş verəcək. Düşünürəm ki, hərbçimizin saxlanılmasından Ermənistan faydalanmağa çalışacaq".