Soyqırımına məruz qalan Xocalı sakini öz evinin tikintisində iştirak edir - VİDEO
Soyqırımına məruz qalan Xocalı sakini öz evinin tikintisində iştirak edir - VİDEOXocalıdan ayrılanda onun 38 yaşı olub. Soyqırımı gecəsi o atası və qardaşlarını itirib. İndisə isə doğma yurduna qovuşub. Bu sovet Allahverdiyevin yeni qurulan mənzilidir. Sovet bəyin ailəsi faciəyə qədər həmin mənzildə yaşayıb.
Sonxeber.az xəbər verir ki, Sovet Allahverdiyev " Xəzər Xəbər"ə açıqlama verib. O özü və qardaşlarının mənzilinin tikintisində iştirak edir. Yenidən qurulan Xocalıda bələdçi kimi işləyir. Öz evi ilə yanaşı həmyerlilərin evinin təsbit olunmasında tikintiyə məsul şirkətlərə yaxından kömək edir:
" Biz o vaxtı bu həyətlərdə alma və armud ağacları əkmişdik. Həyətə girəndə baxdım ki, ağacların hamısı qızarır. Gəldim gördüm ki, hamısı xurma bağlıdır. Gördüm ki, evin içində dəyişiklik çox olub. Xocalıda bütün ermənilərin hamısında erməni hərbçiləri yaşayıb".
O deyir ki, istəyirəm hər şeyi özüm qurum:
"Xocalı elə bir şəhər olsun ki, böyüyüb və ölkənin gözəl şəhərlərindən biri olub".