300-ə yaxın ailənin problemi niyə həll edilmir? - VİDEO
300-ə yaxın ailənin problemi niyə həll edilmir? - VİDEO300-ə yaxın ailə çətinliklə üzləşib. Gəncədə 23-24-25-ci binada yaşayan sakinləri bir çox problem narahat edir. Ərazi sanki unudulub. Əslində sözügedən yaşayış massivində problemləri saymaqla bitirmək olmaz. Binaların qarşısı tamamilə yararsız haldadır. Bəziləri artıq yaşayış evlərini belə satmağa başlayıblar.
Sonxeber.az xəbər verir ki, sakinlər "Space Xəbərə açıqlama verib. Onlar deyir ki, sözügedən vəziyyət son 2-3 ildə yaranıb. Əraziyə su və kanalizasiya xətti çəkildikdən sonra yararsız durumda olan binaların qarşısında biabırçı vəziyyət ortaya çıxıb. Qocalar və uşaqlar həyətə düşə bilmir.
"İşıqlandırma hərdən olur. Şəhərin bir çox yerində görüntü yox qabağındadır. Yayda iydən durmaq olmur. Kanalizasiya turbalarının ağızları oğurlanıb".
Ətraflı "Space Xəbər"in süjetində: