"Azərişıq" şefi Vüqar Əhmədovun Mingəçevirdə villa kolleksiyası - VİDEOFAKT
Vəzifəli şəxsə məxsus olduğu iddi edilən obyektin tikintisi zamanı çox illik ağaclar məhv edilib. Mingəçevir Şəhər Səməd Vurğun küçəsi və Heydər Əliyev prospektinin kəsişmşsində yerləşən obyektin tikinsi zamanı çox illik ağaclar məhv edilib.
Videonu Mediaxeberleri.Az-a göndərən şəxs bildirir ki, obyekt "Azərişıq" ASC-nin sədri Vüqar Əhmədova məxsusdu.
Videodada aydın açıq görsənir ki, sağlam çox illik ağaclar amansızcasına məhv edilibdi. Maraqlıdır, görəsən orada-burada quru budaq kəsənləri güdən 8 saylı Ərazi Ekologiya və Təbi Sərvətlər İdarəsi 50-yə yaxın ağacın kəsilməsini nə əcəb görə bilmir? Yoxsa, özünü Mingəçevirin "kurator"u və ağsaqqalı hesab edən cənab Əhəmdovun qorxusu idarənin gözlərini bağlayıb?Onu da bildirək ki, bu Vüqar Əhmədovun Mingəçevirdə yeganə mülki deyil. Belə ki, mediaxeberleri.az-a daxil olan məlumata görə "Azərişıq" ASC-nin sədri Vüqar Əhmədov şəhərin Sağ sahil hissəsində Heydər Hüseynov küçəsində yaşayan Kəlbəcər rayonunun Əsirik kənd sakini Bəhramov Qoşqar Kostan oğlunun torpağını ələ keçirərək burda vağ evi tikib.
Mediaxeberleri.Az olaraq məsələ ilə bağlı videonu diqqətinizə çatdırırıq.