"Rasim ölməyib, sağdır"- Bakıdan İmişliyə gedən yaşlı kişidən ŞOK İDDİA - FOTO
Ötən ilin dekabr ayının 26-da İmişli rayonunun Qaragüvəndikli kəndində itkin düşən 11 yaşlı Rasim Xankişiyevin İranda olduğu iddia olunur.
Sonxeber.az xəbər verir ki, bunu ARB televiziyasında yayımlanan "Səni Axtarıram" verilişinin aparıcısı Xoşqədəm Hidayətqızı bildirib ki, Vasifgilə Bakıdan bir yaşlı kişi gəlir:
"O, söyləyib ki, bütün qohumları yığın, Rasimlə bağlı xəbər edəcəm. Arzu məni yığdı ki, Xoşqədəm xanım, Rasimdən xəbər var. Bizə gələn kişi deyir ki, axşam saat 7-də sizə xəbər deyəcəm. Mənim ilk sözüm kişini polisə təhvil verin. Mən dəfələrlə Aygülə dedim ki, o kişi polisə təhvil ver. Aygül mənə dedi ki, heç kimə xəbər vermə. Bu kişi ola bilsin mənə oğlumun yerini deyəcək. Maraqlı olan məsələni bu kişi Vasifin evini hardan bilir. Kim yönəldim onu? Bu kişi hansı maşınla gedib və onu kim aparıb?Kişi Laçından olduğunu və Bakıda yaşadığını söyləyib. Kişi əminliklə deyib ki, Rasim sağdır. Yaşlı kişinin Bakıdan Vasifin evinə getməsi çox şübhəlidir. Mənə Türkiyədən gələn məsajda deyilir ki, Zemfira xanıma deyin ki, evdə danışanda diqqətli olsun. Orada olan danışıqlar bir nəfərə çatdırılır. Hüseyn bəy telefonlara cavab vermir.
Rasimin nənəsi qeyd edib ki, kişi 5 dəqiqənin içində yoxa çıxıb:
"Uşaqlar özü də təəccüblənib ki, kişi hara yoxa çıxdı. Siz Aygülə şəkil atmışdız. O kişi baxan kimi deyib ki, Rasim deyil".
Aygül qeyd edib ki, Kərəm adlı şəxs bizdən çıxandan sonra Rasimin itdiyi kanala doğru gedib:
"Qaynımı görən kimi marketin qarşısında dayanıb. Bizə dedi ki, guya ağır seyiddir. Qardaşıma dedi ki, hava qaralsın hər şeyi deyəcəm. Sonradan Rasim barədə söz deyəcəyini boynundan atdı. Mən də dedim ki, sizi polisə verəcəm. Vasif qoymadı ki, o kişini polisə verək".
Efirə zəng edən Faiq adlı şəxs bildirib ki, şəkilin paylaşdığınız Kərəm adlı şəxs onun atasıdır:
"Atamım psixoloji problemi var. Bakıda yaşayırıq. Atam tək İmişliyə getməyib, başqa rayonlara gedib. Atam hazırda evdədir".