Azərbaycanda şagirdləri "tok" vurub öldürdü – Kimdir cavabdeh?
Azərbaycanda şagirdləri "tok" vurub öldürdü – Kimdir cavabdeh?Xəbər verdiyimiz kimi, ötən gün İmişlidə 5 saylı tam orta məktəbin həyatındə 6 və 8-ci sinif şagirdlərini elektrik cərəyanı vuraraq öldürüb.
Məktəbin yanında yüksək gərginlikli transformator var. Bu transformator 88 nömrəli tam orta məktəbə bitişik formadadır. Məktəbin həyətində hansı azyaşlı oyanasa transformatora rahatlıqla toxuna bilər. Kimsə zəmanət verə bilməz ki, analoji hadisə Bakida 88 nömrəli tam orta məktəbdə belə hal yaşanmayacaq.
Sonxeber.az xəbər verir ki, məsələ ilə bağlı "Apa TV" Elm və Təhsil Nazirliyinə sorğu ünvanlayıb. Bildirilib ki, transformatorlar nazirliyin səlahiyyəti xaricindədir. Belə çıxır ki, hansısa məktəblini elektrik cərəyanı burda məktəb məsuliyyətli deyil.
Ekspertlər deyir ki, bu transformatorlara qurulduğu ərazinin qurumları nəzarət etməlidir:
" Hər bir qurum, nazirlik öz işini tam şəkildə yerinə yetirsə biz valideynlərin bu kimi problemi olmaz. Belə olarsa, biz uşağın təhlükəsizliyini yox , təhsil və tərbiyəsi ilə yaxından maraqla bilərik".