"Nərmin işi": İlkin Süleymanovdan xəbər var
"Nərmin işi": İlkin Süleymanovdan xəbər varTovuz rayonunda 10 yaşlı Nərmin Quliyevanı qətlə yetirməkdə təqsirləndirilən və 18 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilən İlkin Süleymanovdan xəbər var.
Vəkil Əlibaba Rzayev Qaynarinfo-ya açıqlamasında İlkin Süleymanovun saxlandığı yerindən narazı olmadığını vurğulayıb.
"5 ildir həbsxanadadır, heç bir sübut olamadan həbsdə saxlanılır. İlkinin gələcəyə inamı var, deyir gec-tez bu iş üzrə bəraət alacam. Hansısa mərhələdə ona bəraət verilməlidir", deyə vəkil bildirib.
Vəkil cinayət işi üzrə Gəncə Apellyasiya Məhkəməsində prosesin davam etdiyini diqqətə çatdırıb:
"Bir neçə gün öncə İlkin Süleymanovun işi üzrə məhkəmə iclası keçirilib. Biz orada məhkəmə tərkibinə etriaz verdik, bu iş üzrə məhkəmənin obyektiv araşdırma aparmadığını dedik. İlkin hazırda Gəncə 2 saylı istintaq təcridxanasında saxlanılır. Gəncə Apellyasiya Məhkəməsində iş üzrə proses davam edir".
Vəkil növbəti məhkəmə iclasının mayın 22-ə təyin olunduğunu bildirib.
Qeyd edək ki, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə 10 yaşlı Nərmin Quliyevanı qətlə yetirməkdə təqsirləndirilən İlkin Süleymanov 18 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Xatırladaq ki, Tovuz rayonunun Dondar Quşçu kənd sakini Nərmin Quliyeva 2019-cu il noyabrın 21-də itkin düşüb, onun meyiti 2020-ci il yanvarın 6-da yandırılmış halda tapılıb. 2020-ci il yanvarın 10-da isə hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Dondar Quşçu kənd sakini, 1973-cü il təvəllüdlü İlkin Süleymanov saxlanılaraq istintaqa cəlb edilib. Ona Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla qəsdən adam öldürmə), 120.2.9 (təqsirkar şəxs üçün aşkar surətdə köməksiz vəziyyətdə olan adamı qəsdən öldürmə), 144.3 (adam oğurluğu) və başqa maddələrində nəzərdə tutulan ittiham elan olunub.