Azərbaycan Ordusunda əcnəbi zabitlərin fəaliyyətinə ehtiyac var? - AÇIQLAMA
Azərbaycan Ordusunda əcnəbi zabitlərin fəaliyyətinə ehtiyac var? - AÇIQLAMABu xarici ölkələrdə yaşayan azərbaycanlılar ölkəmizi layiqincə təmsil edirlər. Onlar arasında xarici ölkələrin ordu sıralarında zabit kimi fəaliyyət göstərənlər az deyil. Ölkəmizdə isə ordumuzun zabit heyətini azərbaycanlılar təşkil edir. Burada maraqlı bir sual yaranır. Azərbaycan Ordusunda əcnəbi zabitlərin fəaliyyətinə ehtiyac var?
"Zabitlərimiz çox vətənpərvərdir. Eyni zamanda onlar şəxsi heyətin qeydinə qalandır. 44 günlük müharibədə, antiterror əməliyyatları və aprel döyüşlərində zabitlərimiz, gizirlərimiz və müddətdən artıq hərbi qulluqçularımız daha çox şəhid oldular. Onlar əsgərlərin tabeçiliyində olanlara daha irəli əmri yox, ardınca əməl edirdilər. Onların bir qismi şəhid, bir qismi isə qazi oldu. Hazırda onlar arasında xidmətinə davam edənlərdə var. Azərbaycanın mənəvi-psixoloji cəhətdən sağlam, vətənpərvər zabit korpusu var. Biz zabitlərimiz ilə fəxr edirik".