Azərbaycanda inanılmaz hadisə: Yolda yanan TIR-ı oğurlayıb satdılar
Bakı-Qazax magistral yolunun Şəmkirdən keçən hissəsində qəzaya uğrayaraq yanan "Scania" markalı TIR-ın oğurlandığı məlum olub.
Publika.az-ın məlumatına görə, Gürcüstana məxsus olan TIR qəzaya uğradıqdan bir qədər sonra naməlum şəkildə yoxa çıxıb. Araşdırmalar zamanı məlum olub ki, Gəncə şəhər sakini olan 1978-ci il təvəllüdlü Vüqar Məmmədov yol kənarında yanmış halda qalmış TIR-ı oğurlayaraq aparıb. O, daha sonra Gəncədə "Musayevin qarajı" adlanan ərazidə işləyən Sadiq adlı tanışına həmin TIR-ı metal qırıntısı kimi üç min manata satıb.
Bir müddət sonra gürcüstanlı sürücü və çalışdığı şirkət TIR-ın ardınca Azərbaycana gəlib və nəqliyyat vasitəsinin qalıqlarını qoyduqları yerdə tapa bilməyib. Onlar konsulluq vasitəsilə polisə şikayət ediblər.
Faktla bağlı Şəmkir Rayon Polis Şöbəsində Cinayət Məcəlləsinin 177.2.4-cü (oğurluq) maddəsi ilə cinayət işi açılıb. Vüqar Məmmədov polis tərəfindən saxlanılıb.
Şəmkir Rayon Məhkəməsinin 14 may 2024-cü il tarixli hökmü ilə Vüqara iki il azadlıqdan məhrumetmə cəzası təyin edilib və cəzaçəkmə müəssisəsinə göndərilib.