Sürücü hansı hallarda qəzadan sonra avtomobili ÇƏKƏ BİLƏR? - VİDEO
Qəzadan sonra sürücülər nəqliyyat vasitələrini tərpətməkdən ehtiyat edir. Düşünürlər ki, avtomobili kənarlaşdırsalar sığorta onlara problem yaradacaq və uzun tıxaclar yaranacaq. Əslində isə bu belə deyil. Sürücülər bu barədə narahat olmaya bilər.
Sonxeber.az xəbər verir ki, mövzu ilə bağlı "Atv Xəbər" araşdırma aparıb:
"Qəza keçirdim və məni vurdular. Çağıran kimi gəldilər. Amma sığorta şirkəti məni çox incitdi. Sığorta şirkəti deyir ki, maşın yerindən tərpənməməlidir. Dostum var ki, onun sığortasının pulunu gecikdirdilər. İki aydan sonra pulu verdilər. Əslində sığorta gələnə qədər, problem yaşanmaması üçün avtomobil çəkilməməlidir".
Bəs bununla bağlı mütəxəssislər nə deyir? Sığorta məsələləri üzrə ekspert Emil Ağabağırov deyir ki, tıxac yarandığı təqdirdə müxtəlif alternativlərdən istifadə etməklə avtomobili kənara çəkmək olar:
"Hadisə nəticəsində yolda tıxac yaranırsa, hər iki hadisə iştirakçısı yaxud onlardan biri hadisəni telefonla qeydiyyata almalıdır. Belə olan halda avtomobili çəkərək kənarda gözləyə bilərlər".
Ətraflı "Atv Xəbər "in süjetində: