Milli Məclisdə büdcə müzakirəsi: Uşaqpulu BƏRPA EDİLİR? - AÇIQLAMA
Milli Məclisdə dövlət büdcəsinə yenidən baxılır və bununla əlaqədar olaraq müzakirələr davam etdirilir. Büdcə müzakirəsində əsas prioritet işğaldan azad olunan ərazilərimizin bərpa və yenidən qurulması, milli təhlükəsizlik, sosial təminat kimi istiqamətlər olacaq. Əlbəttə ki, sosial təminat kimi istiqamətlər özündə bir qədər suallar yaradır. Müzakirələr ilə əlaqədar gələcəkdə uşaqpulunun bərpa edilməsi yaxud uşaqların ehtiyaclarının qarşılanması ilə bağlı yeni sosial müavinətlərin yaradılması gözləniləndir.
"Əfsuslar olsun ki, dövlət büdcəsinə təkrar baxış prosesində sosial xərclərin artırılması nəzərdə tutulmur. O cümlədən uşaqpulu ilə bağlı hər hansı bir mexanizmin yaradılması olmayacaq. Bununla yanaşı uşaqların ehtiyaclarının qarşılanması ilə bağlı yeni sosial müavinətlərin yaradılması aktual deyil. Ümumiyyətlə bu dəfə dövlət büdcəsinə təkrar baxış prosesində sosial xərclərin həcmi müəyyən mənada azaldılacaqdır. Bununla əlaqədar hər hansı bir gözləntinin olması sadəlövhlük olardı".