Əsrin bəlasından özümüzü NECƏ XİLAS EDƏK? - VİDEO
Əsrin bəlasından özümüzü NECƏ XİLAS EDƏK? - VİDEOVüsal və Dadaş - iki dost, iki həmkar, iki keçmiş narkotik istifadəçisi. Onlar bir zamanlar narkomaniya bəlasının qurbanı olsalar da, bu gün həmin bəladan tam sağalıblar. Bu asılılıqdan əziyyət çəkənlərin sağalmaq üçün müraciət etdikləri müəssisənin əməkdaşı olaraq fəaliyyət göstərirlər.
Sonxeber.az xəbər verir ki, mövzu ilə bağlı "Aztv Xəbər" maraqlı reportaj hazırlayıb:
""Bir dəfə ilə heç nə olmaz" deyə bir söz var. Bir dəfə ilə çox şey olur. Mən də elə dedim. 14 yaşımda bir dəfə aldım. Ondan sonra davamı gəldi. Sonra gördüm ki, ağır narkotik qəbul edirəm və mən bunu hər gün edirdim. Ümumiyyətlə 19 ilə yaxın istifadə etmişəm. Sırf ağır narkotik isə 6 il istifadə etmişəm".
İtirdiyi gəncliyi qaytara bilməsə də indi Dadaşın bir məqsədi var:
"Ailəmi xoşbəxt etmək istəyirəm. Valideynlərimə sevgi və qayğı göstərirəm ki, itirdiyimi yenidən qazanım. İtirmişəm və qazanmayacağam. Amma ondan yaxşısını etmək istəyirəm".