Yenidən tikilməsinə 15 milyon manat ayrılan stadionda son durum
Yenidən tikilməsinə 15 milyon manat ayrılan stadionda son durumGəncə şəhər stadionunda yenidənqurma işləri davam edir.
Oxu.Az xəbər verir ki, artıq tribunalarda oturacaqlar quraşdırılır, arenanın 3-cü MDB Oyunlarının açılışına qədər hazır olacağı gözlənilir.
Qeyd edək ki, III MDB Oyunları sentyabrın 28-dən oktyabrın 8-dək Gəncə, Yevlax, Mingəçevir, Qəbələ, Şəki, Göygöl və Xankəndi şəhərlərində keçiriləcək. İdmanın 23 növü üzrə yarışların təşkili planlaşdırılır. Turnirdə iştirak etmək üçün təkcə MDB-dən deyil, bir sıra xarici ölkələrdən də idmançıların dəvət ediləcəyi gözlənilir.
Xatırladaq ki, 1964-cü ildə istismara verilən Gəncə şəhər stadionu 2024-cü ildə sökülüb və həmin il aprelin 9-da yenidən inşasına başlanıb. Azərbaycan Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən elan olunan "Gəncə şəhər stadionunun yenidən qurulması üzrə işlərinin (Birinci mərhələ) satın alınması" tenderinin qalibi "İnşaatçı 3" MMC olub. Şirkətlə 15 milyon manat məbləğində müqavilə imzalanıb.
İdman   Baxılıb: 543   Tarix: 24 iyul 2025
"Bəhlul "Qarabağ"da qalmaq qərarını özü verib"
"Bəhlulla danışdım, dedi ki, onlar indi klubun düşərgəsinə qatılmasını tələb ediblər. Çempionat martda başlasa da, hazırlıq mərhələsinə qatılması və transfer pəncərəsinin bağlanması səbəbindən bu addımı atıblar. 2+1 illik müqavilə təklif olunub. Lakin Bəhlul son anda imtina edib". "Qafqazinfo"