Xanımlar getdikcə bir-birinə bənzəyir: Estetik əməliyyat etdirənlərin sayı niyə artır? - Açıqlama
Xanımlar getdikcə bir-birinə bənzəyir: Estetik əməliyyat etdirənlərin sayı niyə artır? - AçıqlamaƏvvəllər çox nadir insanlar estetik əməliyyat edərdi. İndi isə estetik əməliyyat edən şəəxslərin sayı olduqca artıb. Bir çox insan xarici görünüşünü bəyənməyərək plastik əməliyyata üz tutur. Son zamanalr qadınlarla yanaşı, estetik əməliyyat etdirən kişilərə də tez-tez rast gəlinir. Bəzən hətta plastik əməliyyat etdirən xanımlar niyə bir-birilərinə bənzədirlər. ​Son illərdə estetik əməliyyat etdirənlərin sayı niyə artır?
Tanınmış psixoloq Fərqanə Mehmanqızı məsələ ilə bağlı Sonxeber.az-a açıqlama verib.
Psixoloq bildirib ki, insanların özləri əvvələr olduğu kimi qəbul etdiklərini bildirib:
"Cəmiyyətdə kütləni idarə edən bir tendesiya var. O tendesiya zamana uyğun olaraq kütləni idarə edir. Son zamanlarda insanlar estetik əməliyyatlar, kosmetoloji prosedurlar ilə həm üzdə, həm də bədənin müxtəlif hissələrində dəyişiklik ediblər. Bu artıq tendesya halına alıb.
İnsanlar özləri əvvəl olduğu kimi qəbul edirdilər. Çünki o zaman estetik əməliyyat bu qədər yayılmamışdı. Amma indi kompleks yaşayırlar. Eləcə də hazırda estetik əməliyyatlar daha əl çatan olduğu üçün, insanlar arasında plastik əməliyyata müraciət edənlərin sayı artıb".