"WhatsApp"dan vacib ÇAĞIRIŞ: Bu versiyanı silin! - ƏKS HALDA…
"WhatsApp"dan vacib ÇAĞIRIŞ: Bu versiyanı silin! - ƏKS HALDA…"WhatsApp"ın son versiyasında yaranan səhv istifadəçilərin video göndərməsinə mane olur.
Naməlum xəta səbəbindən "Android cihazlarda "WhatsApp" messencerinin istifadəçiləri söhbətlərdə çəkdikləri videoları göndərə bilmirlər.
BAKU.WS xəbər verir ki, bu barədə "9to5Google" portalı məlumat yayıb.
"Məsələ ilə bağlı öyrəndikdən sonra biz yoxladıq və eyni problemlə qarşılaşdıq: son 24 saat ərzində video faylları düzgün göndərilmədi. Açılan bir bildiriş görünür: "Bu video göndərilə bilməz. Lütfən, başqa video seçin və yenidən cəhd edin. Təəssüf ki, bu "səhv" davam edir", - məlumatda deyilir.
Məlumata görə, səhv smartfonda çəkilmiş videoların göndərilməsi zamanı yaranır. Bütün digər videolar problemsiz göndərilir.
Bundan əlavə, səhv bəzən "Instagram"dan endirilmiş videoları göndərərkən ortaya çıxır
İstifadəçilərin video göndərə bilmədiyi səhvin "Android"də 2.24.9.34 nömrəli "WhatsApp" yeniləməsi ilə ortaya çıxdığı güman edilir. Hazırda yeganə həll yolu "WhatsApp"ın 2.24.8.85 nömrəli əvvəlki versiyasını əl ilə quraşdırmaqdır.
Messencerin tərtibatçıları hələlik vəziyyəti şərh etməyiblər.