Zəngəzur dəhlizinin inşası artıq BAŞLAYIB? - İlin sonuna kimi AÇILIR? - ŞƏRH
Zəngəzur dəhlizinin inşası artıq BAŞLAYIB? - İlin sonuna kimi AÇILIR? - ŞƏRHErməni politoloq Artur Xaçikyan Zəngəzur dəhlizi ilə bağlı bir sıra fikirlər səsləndirilib. O deyib ki, Qazaxın 4 kəndinin qaytarılmasından sonra, Vardenisdən (Basarkeçər) 10, Sünikdən (Zəngəzur) isə 8 kəndin Azərbaycana təhvil veriləcəyi barədə məlumatlar yayılır. Onun sözlərinə görə, Zəngəzur dəhlizi adlandırılan yolun inşası artıq başlayıb. İddialara görə, Azərbaycanı Naxçıvanla birləşdirəcək bu yolun Ermənistan hissəsində iş aparılır. BElə olan halda ilin sonuna kimi Zəngəzur dəhlizi açılacaq?
"Bunu Azərbaycan tərəfidə istəyir. Ərazilərdə sərhəd dirəklərinin qurulması buna əyani sübutdur. Ermənistanında bunu istəməsi vacibdir və öhdəliklərini yerinə yetirməlidir. Artıq əvvəlki dövrlərdəki kimi müxtəlif bəhanələr ilə məsələni uzada bilməz. Ermənistan bu öhdəlikləri yetirməlidir və əks halda dəmir yumruq yerindədir".