Mağazalarda hərbi formanın satışı QADAĞAN OLUNUR? - AÇIQLAMA
Mağazalarda hərbi formanın satışı QADAĞAN OLUNUR? - AÇIQLAMAXəbər verdiyimiz kimi, Müharibədən sonra isə şəhərdə hərbi geyimdə gəzən şəxslərin sayı kifayət qədər artıb. Natəmiz, uyğunsuz daşınılan bu geyimlərin hərbi geyim qaydalarına zidd olduğu da gözdən yayınmır. Bəzi hallarda isə hərbi formada gəzən şəxslərin ümumiyyətlə müharibə iştirakçıları olmaması faktları da üzə çıxıb. Bu baxımdan mağazalara hərbi formaların satışına qadağan oluna bilər?
"Qazi olmayan və müharibədə iştirak etməyən şəxslər var ki, onlar bu formanı geyinirlər. Bundan bəzi məqsədlər üçün istifadə edirlər və yolverilməzdir. Daha sonra ordudan gəlib və bu formanı fəhləlik məqsədilə geyinənlər olur. Bu da yolverilməz bir haldır. Hərbi formalar müqəddəsdir. Bu formanı şəhidlərimiz və qazilərimiz geyinib. İnsanlar yaşamaq hüququndan ancaq hərbi formada keçirlər. Bu formanı qəhrəmanlarımız geyinib və daim müqəddəsdir".