Mənzillərin təmiri neçəyə BAŞA GƏLİR? - VİDEO
Mənzillərin təmiri neçəyə BAŞA GƏLİR? - VİDEOEvlər daha çox yaz və yay aylarında təmir olunsa da, hazırda tikinti materialları bazarında durğunluq yaşanır. Bunu satıcılarda təsdiq edir.
Sonxeber.az xəbər verir ki, mövzu ilə bağlı "Xəbər ertəsi" araşdırma aparıb:
"Mağazalarda qapılar və laminatlardır. Qiymətlər 135 manatdan 500 manata kimi davam edir. Laminatların qiymətləri 11 manatdan 55 manata kimi qiymət dəyişir. Qiymət artımı yoxdur. Qiymətlər yuxarı idi. İndi isə hamısı endirimdədir. Təqribən hər malda 40 faiz endirimlər var. Alıcı qüvvəsi çox azdır".
Satıcılar deyirlər ki, vəzi məhsulların qiymətində endirim olmasına baxmayaraq, satış əvvəlki illər və aylara nisbətən çox aşağıdır:
"Alçıpanların qiyməti 8 manatdan başlayır. Suvaqların qiyməti 5 manat 89 qəpikdir. 6 manat 50 qəpik üzlüklərin qiymətidir. Sementin qiyməti 8 manat arasında satırıq. Emusiya qiymətləri 50-150 manat arasındadır. Artım yoxdur".
Ekspert Muxtar Ərturan əksini düşünür. Onun fikrincə, tikinti materiallarında durğunluğun əsas səbəbi qiymətlərdə artımın olmasıdır.