Daşkənddə keçiriləcək Kosmik Texnologiyalar Konfransı 2026 (STC 2026) çərçivəsində Azərbaycan aprelin 1-də milli kosmik sənayesinin inkişaf planlarına həsr olunmuş xüsusi təqdimat keçirəcək. "Report" forumun təşkilatçılarına istinadən xəbər verir ki, təqdimatı Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyya
Azərbaycan Prezidenti: "Bizim sərhədlərimizdə sülh qurulur, tamamilə yeni vəziyyət yaranıb"
"Bizim sərhədlərimizdə sülh qurulur, tamamilə yeni vəziyyət yaranıb. Heç bir atışma yoxdur, heç kəs yaralanmır, heç kim qətlə yetirilmir". AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, bu fikirləri Prezident İlham Əliyev Münhendə "Açıq dəhliz siyasəti? Trans-Xəzər əməkdaşlığının dərinləşdirilməsi"
Prezident İlham Əliyev Belqradda ümummilli lider Heydər Əliyevin və serb yazıçısı Milorad Paviçin abidələrini ziyarət edib
Serbiya Respublikasında rəsmi səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva fevralın 15-də Belqraddakı Taşmaydan parkında ümummilli lider Heydər Əliyevin və görkəmli serb yazıçısı Milorad Paviçin abidələrini ziyarət ediblər. BİG.AZ AZƏRTAC-a istinadə
İlham Əliyev: "Regional nəqliyyat qovşaqlarına çevrilmək üçün qonşularınızla yaxşı münasibətləriniz olmalıdır"
"Azərbaycan fiziki infrastrukturun yaradılmasına, dəniz limanları, həmçinin dəmir yolları və hava nəqliyyatı ilə yüklərin daşınmasına sərmayə yatırıb. Birmənalı olaraq regional nəqliyyat qovşaqlarına çevrilmək üçün sizin qonşularınızla yaxşı münasibətləriniz olmalıdır". AZƏRTAC-a istinadl
İlham Əliyevin sosial şəbəkə hesablarında Münhen Təhlükəsizlik Konfransında keçirdiyi görüşlərlə bağlı paylaşım edilib
Prezident İlham Əliyevin rəsmi sosial şəbəkə hesablarında Münhen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində keçirdiyi görüşlərlə bağlı paylaşım edilib. həmin paylaşımı təqdim edir:
Müdafiə Nazirliyi: Azad olunan ərazilərdə 571 km-dən artıq yol bərpa edilib
Müdafiə Nazirliyinin kollegiya iclasında azad olunmuş ərazilərdə həyata keçirilən mühəndis-istehkam tədbirləri, yeni yolların çəkilməsi, eləcə də hərbi infrastrukturların yaradılması istiqamətində görülən işlər kollegiya üzvlərinin diqqətinə çatdırılıb. "Report"un məlumatına görə, iclasda bildirili
Zakir Həsənov kollegiya iclası keçirdi, tapşırıqlar verdi
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun rəhbərliyi ilə 2025-ci ilin yekunlarına dair Müdafiə Nazirliyinin Kollegiya iclası keçirilib. Bununla bağlı -a Müdafiə Nazirliyindən məlumat verilib. Nazir müavinləri, qoşun (qüvvə) növləri komandanları, Əlahiddə Ümumqoşun Ordu Komandanı, Milli Müdafi