Gördüyünüz yuxulara İNANIRSINIZ? Həyatımıza nə dərəcədə təsiri var? - VİDEO
Gördüyünüz yuxulara İNANIRSINIZ? Həyatımıza nə dərəcədə təsiri var? - VİDEOGecələr yatarkən fantastik və bir o qədər maraqlı yuxular dünyasına səyahət edirik. Burada ya gün ərzində başımıza gələn əhvalatları yenidən yaşayır, ya da tamamilə fərqli hadisələr görürük. Onlar bəzən rəngli, bəzən qorxulu və əksər hallarda isə sakit olur. Bəziləri isə bu yuxuların təsirindən uzun müddət çıxa bilmir.
Sonxeber.az xəbər verir ki, mövzu ilə bağlı "ATV Xəbər" vətəndaşlar arasında sorğu keçirib:
"Yuxulara inanıram. Düşünürəm ki, yuxular insanın öz həyatına bir işarədir. Belə ki, əgər sən nəsə haqqında fikirləşirsənsə, bu fikirlər yuxunuza girə bilər. Adətən yuxumuzda bir şey görürüksə, o mütləq olacaq demək deyil. Hətta bəzən deyirlər ruhlar çox vaxt yuxumuza girir. Bu baxımdan yuxular bəzən düz, bəzən isə gerçək olmur".
Vətəndaşların əksəriyyəti yuxuları uşaqlıq vaxtlarından inanır. Yuxular isə müxtəlifdir. İnsanlar tez-tez valideynlərini görür və pul bolluğu, diş çıxarma halları ilə rastlaşır. Bəziləri isə bu yuxuların mənasını yozmağa çalışır. Elə insanlar var ki, bütün işini yuxulara görə yönləndirir.