"Kitabı bağlanan" köhnə avtomobil sahibləri nə edəcək? - VİDEO
"Kitabı bağlanan" köhnə avtomobil sahibləri nə edəcək? - VİDEOBildiyimiz kimi, bəzi avtomobillərin istismarına qadağa qoyulacaq. Bunun səbəbi həm nəqliyyat vasitələrinin texniki vəziyyəti, həm də istehsal ilinin çox olmasıdır. Bu zaman belə bir sual yaranır. Həmin taksi sürücüləri nə ilə məşğul olacaqlar?
Sonxeber.az xəbər verir ki, mövzu ilə bağlı "Aztv Xəbər" araşdırma aparıb :
"Mən əvvəllər taksi sürücüsü işləmişəm. Sonradan isə "Prius"ları ləğv etdilər. İndi isə artıq çatdırılma işinə baxıram. Bu avtomobillər ləğv edildikdən sonra isə şirkət işinə düzələ bilərəm. O cümlədən aylıq maaşda çalışa bilərəm. Bunun başqa yolu yoxdur. Çünki köhnə maşını satıb, yeni maşın almağa da imkan yoxdur. Ona görə də hansısa şirkətdə işə düzəlib, aylıq maaş ilə çalışacam. Başqa yolu yoxdur".
Ölkədə minlərlə belə avtomobil var. Onların istehsal tarixi isə 15 ildən yuxarıdır. Hazırda mövcud vəziyyət ilə bağlı köhnə avtomobillərin sürətli satışı müşahidə olunur və qiymətlər isə çox aşağıdır:
"Hal-hazırda bu avtomobillər ilə bağlı bahalaşma gözlənilmir. Çünki o avtomobillər ilə bağlı artıq imic məsələsi var. Yararlılıq müddəti kifayət qədər çoxdur. Dəyişlik olsa belə, bu çox cüzi ola bilər. Bazarda bu maşınları satanlar çoxdu və alıcılıq qabiliyyəti aşağıdır".