"Aldığımız suyun içindən ilan və qurbağa ÇIXIR" - VİDEO
"Aldığımız suyun içindən ilan və qurbağa ÇIXIR" - VİDEOXəzər rayonunun Qala qəsəbəsinin sakinləri uzun müddətdir susuzluqdan əziyyət çəkirlər.
Sonxeber.az xəbər verir ki, Bu barədə ərazidə yaşayanlar "Apa TV"yə müraciət ediblər. Əlacsız qalan vətəndaşlar dəfələrlə aidiyyəti qurumlarına üz tutublar:
"Bu qədər millət sudan sarı əziyyət çəkir. Bu çox çətin vəziyyətdir. Yayın istisidir. Çox adam çölə çıxmaq istəmir. Evdə körpə uşaq var və çatdırmaq olmur. Hər şey su ilə həll olur. Quyu suyu xəstəlikdir. Qurdu var. Belə suyu uşağa vermək olmaz. İçməli suya ehtiyacımız var. 2015-ci ildən burada yaşayıram. O vaxtdan suyu pul ilə alırıq. Demək olar ki, hər həftə 2 ton su vururuq. Heç o belə bizə çatmır. Ayda 300-400 manat suya pul veririk. Bir dənə ağacı əkib becərmək üçün nə qədər su lazımdır".
Qəsəbə sakinləri alınan suyun həm baha, həm də sağlamlığa zərərli olduğunu deyirlər:
"Su götürəndə biz onu hovuza boşaldırıq. Su boşalanda içindən olan, qurbağa çıxır. Hər şey gözümüzün qabağında olur. Mən bunun şahidi olmuşam. Biz o suyu məcburiyyət qarşısında qalıb içirik. Bir ayda 2 dəfə su alıram. Mənim nə qədər pulum çıxır".