Qızılın qiyməti rekord həddə BAHALAŞDI
Əmtəə bazarlarında qızıl yenidən bahalaşmaqda davam edib. birja məlumatlarına istinadən xəbər verir ki, Nyu-Yorkun COMEX əmtəə birjasında qızılın bir troya unsiyası üzrə iyun fyuçerslərinin qiyməti 0,05% və ya 1,4 dollar artaraq 3 045,4 ABŞ dollarına bərabər olub. COMEX-də gümüşün bir unsiyası üzrə ma
Azərbaycanda unun qiyməti (SİYAHI)
Azərbaycanda unun topdansatış qiymətləri açıqlanıb. xəbər verir ki, bu barədə Prezident yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarlarına Nəzarət Dövlət Agentliyi məlumat yayıb. Qeyd edilib ki, martın 17-nə Azərbaycandakı un istehsalçılarının topdansatış məntəqələrində 50 kq-lıq un kisəsinin satış qiymət
Qızılın qiyməti rekord vurur: Bahalaşmaya səbəb nədir?
"Bu gün bazarda qızılın qiymətini artıran faktorlar daha çoxdur. Qızılın qiyməti iqtisadi faktorlardan daha çox müharibələr, dünyada baş verən gərginliklər, siyasi sanksiyalarla bağlıdır". xəbər verir ki, bunu Qaynarinfo-ya açıqlamasında iqtisadçı ekspert Xalid Kərimli deyib. Ekspertin fikirincə
Qızıl bahalaşıb, gümüş ucuzlaşıb
Nyu-Yorkun COMEX əmtəə birjasında qızılın bir troya unsiyası üzrə aprel fyuçerslərinin qiyməti 0,76% artaraq 3114,30 ABŞ dollarına bərabər olub. birja məlumatlarına istinadən xəbər verir ki, COMEX-də gümüşün bir unsiyası üzrə may fyuçerslərinin qiyməti də 0.77 % azalaraq 34,81 ABŞ dollarına bərabər olu
Azərbaycan Mərkəzi Bankına yeni baş direktor təyin edilib
Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) baş direktoru Ziya Əliyev qurumun sədrinin müşaviri təyin edilib. bu barədə AMB-yə istinadən xəbər verir. Əvəzində AMB-nin Sığorta fəaliyyətinə nəzarət departamentinin direktoru Vüsal Qurbanov baş direktor təyin olunub