Kərə yağının qiymətində kəskin artım - 27 AZN-ə qədər...
Son günlər ölkədə kərə yağının bahalaşması müşahidə olunur.
Sonxeber.az Baku TV-ə istinadən xəbər verir ki, bütün kərə yağı markalarının qiymətində artım qeydə alınıb.
Satıcı bildirib ki, hazırda satışda kərə yağı 19 manatdan başlayaraq 27 manata qədər satılır. Əvvəl isə bu qiymət 16 manatdan başlayırdı.
İqtisadçı Xalid Kərimlinin sözlərinə görə, ölkədə kərə yağına tələbatın ödənilməsində idxaldan asılılıq böyükdür. Bu səbəbdən də dünya bazarındakı qiymətlər Azərbaycana da təsirsiz ötüşmür.
Dünyada qızılın qiyməti ilin sonuna kimi kəskin bahalaşa bilər
Dünyada bir unsiya qızılın qiyməti 2025-ci ilin sonuna kimi 3100 dollara qədər bahalaşa bilər. "Bloomberg" agentliyinə istinadla xəbər verir ki, bunu "Goldman Sachs" bankının analitikləri proqnozlaşdırırlar. Ekspertlər hesab edirlər ki, bahalaşma müxtəlif ölkələrdə mərkəzi bankları
18 fevralNeftimiz bahalaşdı
Dünya bazarlarında "Azeri Light" (CIF) markalı Azərbaycan nefti 1 dollardan çox bahalaşıb. xəbər verir ki, Azərbaycan neftinin 1 barelə olan qiyməti 1,19 ABŞ dolları və ya 1,6 % artaraq 75,23 ABŞ dollarına çatıb. Qeyd edək ki, Azərbaycan neftinin əvvəlki qiyməti 74,04 ABŞ dolları təşkil edi
25 martArtımlar təsdiqləndi: Bu şəxslərin də maaşları artırıldı
Nazilər Kabineti dövlət büdcəsindən maliyyələşdirilən sahələrdə çalışan işçilərin əməyinin ödənilməsinin Vahid Tarif Cədvəli (VTC) dərəcələrini təsdiq edib. Minimum əmək haqqının bu ilin yanvarın 1-dən etibarın 400 manata çatdırılması ilə bağlı olaraq VTC pilləri üzrə də maaş artımları həyata keçirilib
15 yanvarİqtisadiyyat Nazirliyinin işçilərinin say həddi artırıldı
İqtisadiyyat Nazirliyinin işçilərinin say həddi artırılıb. xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Fərman imzalayıb. İqtisadiyyat Nazirliyinin işçilərinin say həddi cəmi 5332-dən (Azərbaycan Respublikasının xarici ölkələrdə ticarət nümayəndələrinin aparatları istisna olmaqla) 5402, o cümlədə
19 martPrezident fərman imzaladı
Prezident İlham Əliyev "Aqrar sahədə yeni subsidiya mexanizminin yaradılması haqqında" 27 iyun 2019-cu il tarixli və "Torpaq münasibətlərinin tənzimlənməsi ilə bağlı bəzi məsələlər haqqında" 7 oktyabr 2021-ci il tarixli fərmanlarında dəyişiklik edib. xəbər verir ki, bununla bağl
28 fevralFevralın 1-dən pensiyaların nə qədər artacağı məlum oldu
"Fevral ayından 320 manatdan az pensiya ödənilməyəcək. Ən aşağı pensiya 320 manat olacaq. 2024-cü ildə 280 manat minimum pensiya alan vətəndaşlarımız artıq 320 manat pensiya almaq imkanına malik olacaqlar və onların pensiya məbləği 14,3 faiz artacaq". xəbər verir ki, bu sözləri millət vəkil
27 yanvarBaş nazir bu işçilərin maaşı ilə bağlı qərar verdi
Nazirlər Kabineti "Azərbaycan Respublikası Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin hərbi qulluqçularının və dövlət qulluqçusu olmayan mülki işçilərinin aylıq vəzifə (tarif) maaşlarının və hərbi qulluqçularının hərbi rütbəyə görə maaşlarının məbləğləri"nin təsdiq edilməs
26 fevralAşırı borclanmamaq üçün kredit kartlarından necə istifadə edək? - ARAŞDIRMA
Azərbaycanda kredit kartlarından istifadə ilə bağlı rekord artım qeydə alınıb. Mütəxəssislərin fikrincə, bu məsələ gələcəkdə böyük risklərə səbəb ola bilər. Bu səbəbdən, vətəndaşlar həmin vəsaitdən ehtiyatlı istifadə etməlidirlər. 2024-cü ilin yanvar-noyabr aylarında Azərbaycanda kredit kartları il
9 fevralQızıl 3000 dolları ötdü
Əmtəə bazarlarında qızılın bir troya unsiyası üzrə fyuçerslərin qiyməti tarixi maksimumu yeniləyərək 300 ABŞ dollarını ötüb. Ölkə.az xəbər verir ki, Nyu Yorkun COMEX əmtəə birjasında qızılın bir troya unsiyası üzrə aprel fyuçerslərinin qiyməti 0,32% artaraq 300,8 ABŞ dollarına çatıb. COMEX-də gümüşü