Azərbaycanın Böyük Britaniya ilə ticarət dövriyyəsi 9 dəfəyə yaxın artıb
Azərbaycanın Böyük Britaniya ilə ticarət dövriyyəsi 9 dəfəyə yaxın artıbBu ilin yanvar-fevral aylarında Azərbaycanın Böyük Britaniya ilə ticarət dövriyyəsinin dəyəri 215 milyon ABŞ dolları təşkil edib.
"Report" Dövlət Gömrük Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 8,6 dəfə çoxdur.
Son 1 ildə Azərbaycanın Böyük Britaniyaya ixracının dəyəri 64 dəfə artaraq 73,8 milyon ABŞ dollarına, bu ölkədən idxalının dəyəri isə 3,6 dəfə artaraq 141,2 milyon ABŞ dollarına çatıb.
Hesabat dövründə Böyük Britaniyanın Azərbaycanın ümumi ixracında payı 1,55 %, ümumi idxalında payı isə 3,4 % olub.
Sosial   Baxılıb: 608   Tarix: 26 mart 2025
Camışçılığın inkişafı ətin qiymətinə təsir edəcək?
İqtisadi cəhətdən gəlirli sahə sayılan camışçılığa maraq nəzərəçarpacaq dərəcədə azalıb. Xüsusi qulluq tələb etməyən bu sahə əsasən ətlik-südlük istiqamətində rentabelli sayılır. Lakin nədənsə ətindən çox onun süd məhsullarına maraq daha böyükdür. "Camış əti almaq istəyən olmur. Bu heyvanın kəsilməməsini
Yasamal rayonunda rəsmi icazəsi olmadan vətəndaşın evini sökən "Melissa Group" tikinti şirkətinə daxil olan "FEBA" MTK-nın nümayəndəsi hadisə ilə bağlı açıqlama verib. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, MTK-nın nümayəndəsi Arzuman Murtuzayev "Xəzər TV"yə söküntü aparılmas
1914-cü ilin dekabrında Osmanlı İmperiyası artıq Birinci Dünya Müharibəsinin iştirakçısı idi. Bu zaman dövlətin de-fakto birinci şəxsi sultan deyil, hərbi naziri Ənvər Paşa idi. O, Böyük Britaniya, Fransa və Rusiya ilə müharibə vəziyyətində olan Osmanlı İmperiyasının nəzarət etdiyi əraziləri genişləndirməy