Azərbaycanda ZƏLZƏLƏ ilə bağlı SON DƏQİQƏ açıqlaması
"Son günlər Azərbaycanda baş verən zəlzələlərin sayı artıb. Elə vaxt olur ki, bir gündə 80-dən çox təkan baş verir. Onların hamısı zəif hiss olunanlardır". Bunu -a açıqlamasında AMEA nəzdində Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin baş direktoru Qurban Yetirmişli deyib. O bildirib ki, bu təkanları
SON DƏQİQƏ! Ermənistan silahlı qüvvələri növbəti dəfə TƏXRİBATLARA ƏL ATDI - RƏSMİ
Martın 29-u axşam və 30-u səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələri pilotsuz uçuş aparatı və dronlar vasitəsilə Gerenzur yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqeləri ilə üzbəüz istiqamətdəki Azərbaycan Ordusunun mövqeləri üzərində 3 dəfə kəşfiyyat xarakterli uçuş həyata keçirməyə cəhd edib
Son beş gün ərzində Bakıya region avtovağzallarından 25 mindən çox sərnişin daşınıb
Son beş gün ərzində Bakıya region avtovağzallarından 2 847 reyslə 25 790 sərnişin daşınıb. xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) məlumat verilib. Qeyd edilir ki, bölgələrdən paytaxta sərnişin axınının çox olduğu nəzərə alınaraq, vətəndaşlara biletlərini əvvəlcədə
"Starlink" bizə nə qazandıracaq? - ARAŞDIRMA
Xəbər verdiyimiz kimi "Starlink" genişzolaqlı peyk internet xidməti Azərbaycanda istifadəyə verilib. İnternet paketlərinin və avadanlıqların qiyməti aşağıdakı kimidir:. Ev şəraiti üçün mini modem 340 manat, standart modem 670 manat. Aylıq 80 və 100 manatlıq paket seçimləri mövcuddur. Səfə
Bayram günlərinin havası - Sulu qar yağacaq, sel keçəcək
Martın 30-31-də Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi, gecə və səhər bəzi yerlərdə arabir duman olacağı gözlənilir. Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən -a verilən məlumata görə, mülayim cənub-şərq küləyi əsəcək. Havanı
Vatsap yazışmaları polis tərəfindən izlənilir? - AÇIQLAMA
"WhatsApp" mesajlaşma proqramı ilə bağlı yayımış ekran görüntüsü sosial şəbəkələrdə müzakirələrə səbəb olub. ölkə.az-a istinadən xəbər verir ki, sosial şəbəkələrin Azərbaycan seqmentində paylaşılan fotoda yazışmaların polis tərəfindən izlənildiyi qeyd edilir:. "Bu söhbət mediası və mesajlar