Nazirdən ŞAD XƏBƏR - Məktəblilər üçün xüsusi avtobuslar təşkil oluna bilər
Şagirdlərin ünvana rahat çatması üçün "Məktəbli avtobusu" layihəsinin həyata keçirilməsi planlaşdırılır". xəbər verir ki, bunu elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Xəzər TV-yə müsahibəsi zmanı deyib. Emin Əmrullayevin sözlərinə görə, paytaxdakı məktəbli avtobusu layihəsində məntiq tamamil
BMT-nin İnsan Hüquqları Şurasında Qərbi Azərbaycandan olan uşaqlarla bağlı məsələ qaldırılıb
BMT-nin Cenevrə Ofisində İnsan Hüquqları Şurasının 58-ci sessiyası çərçivəsində Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondunun təşkilatçılığı ilə "Münaqişə bölgələrində uşaqların hüquqları" adlı yan tədbir keçirilib. "Report" xəbər verir ki, tədbirdə beynəlxalq təşkilatların, müxtəlif ölkələrdə
Şəmkirdə avtoxuliqanlıq edən sürücü saxlanıldı
Şəmkirdə avtoxuliqanlıq edən sürücü saxlanılıb. -ın məlumatına görə, Şəmkir Rayon Polis Şöbəsinin Dövlət Yol Polisi Bölməsinin əməkdaşları rayon ərazisində idarə etdiyi VAZ-2106 markalı avtomobillə yol hərəkəti qaydalarını kobud şəkildə pozaraq avtoxuliqanlıq edən Məhərrəm Abdullayevi saxlayıb. Sürüc
Fransua Benedetti: "Fransa hökuməti xalqımızın mövcudluğunu silmək üçün hər cür cəhd edir"
"Korsika Fransa hökumətinin apardığı siyasət ucbatından öz keçmişindən və bu günündən məhrum olur". xəbər verir ki, bunu Bakı Təşəbbüs Qrupunun təşkilatçılığı ilə keçirilən "Kolonializm: Dini-Milli Kimliyin Silinməsi" adlı beynəlxalq konfransda Korsika Libera partiyasının nümayəndəs
Amerikadan Azərbaycana gətirilən avtomobillər bahalaşa bilər
Amerikadan Azərbaycana idxal olunan avtomobillərin qiymətinin artacağı proqnozlaşdırılır. Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, 2 gün əvvəl ABŞ Prezidenti Donald Tramp ölkəyə idxal olunan avtomobillərə 25 faiz rüsum tətbiq ediləcəyini bildirib. Qərar aprel ayının 2-dən qüvvəyə minəcək və ABŞ-yə idxa
Səudiyyə Ərəbistanının Kralı Prezident İlham Əliyevi təbrik edib
Səudiyyə Ərəbistanının Kralı Salman bin Əbdüləziz Al Səud Azərbaycan Prezident İlham Əliyevi təbrik edib. "Report" xəbər verir ki, təbrikdə deyilir:. "Əs-səlamu əleykum və rəhmətullahi və bərəkətuhu. Zati-alinizə mübarək Ramazan bayramı münasibətilə ən səmimi təbriklərimizi və xoş arzularımız
Bayram günlərinin havası - Sulu qar yağacaq, sel keçəcək
Martın 30-31-də Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi, gecə və səhər bəzi yerlərdə arabir duman olacağı gözlənilir. Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən -a verilən məlumata görə, mülayim cənub-şərq küləyi əsəcək. Havanı
Blogerə metroda vəzifə verildi
Bloqer Cavid Nəsrullah "Bakı Metropoliteni" QSC-də yeni vəzifəyə təyin edilib. -ın məlumatına görə C.Nəsrullah QSC-də Kommunikasiya departamentinə müavin təyin olunub. Qurumun mətbuat katibi Bəxtiyar Məmmədov məlumatı təsdiqləyib: "Bəli, Cavid Nəsrullah müavin təyin olunub. Bundan önc