İlham Əliyev: "İkinci Qarabağ müharibəsi tarixdə şanlı səhifəmiz kimi əbədi qalacaq"
İlham Əliyev: "İkinci Qarabağ müharibəsi tarixdə şanlı səhifəmiz kimi əbədi qalacaq""İkinci Qarabağ müharibəsi təbii olaraq, tarixdə bizim şanlı tariximiz kimi, şanlı səhifəmiz kimi əbədi qalacaq".
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu fikri Prezident İlham Əliyev Ağdamın Sarıcalı kəndində yeni mənzillərə köçən sakinlərlə görüşdə çıxışında səsləndirib.
Müharibə zamanı Ağdam istiqamətində fəal hərbi əməliyyatların keçirilmədiyini vurğulayan dövlətimizin başçısı qeyd edib:
"Çünki düşmən güclü istehkamlar qurmuşdu və hər tərəf minalanmışdı. Ona görə biz Ağdam istiqamətində artıq Hadrut, Cəbrayıl, Füzuli, Şuşa azad olunandan sonra hərəkət etməyə başlamışdıq və faktiki olaraq düşmənin qüvvələri mühasirədə qalmışdı. Azərbaycan yenə də humanistlik göstərdi və düşmənə şans verdi ki, öz xoşu ilə bu torpaqlardan çıxsın".
Sosial   Baxılıb: 2014   Tarix: 27 mart 2025
Martın 29-da 2025-ci ilin ilk Günəş tutulması başlayıb. Bu, qismən tutulmadır və təxminən 4 saata yaxın davam edəcək. Bakı Dövlət Universitetinin Fizika fakültəsinin Astrofizika kafedrasından -a verilən məlumata görə, astronomik hadisə saat 12:50-də başlayıb, 16:43-də başa çatacaq. Tutulmanın maksimu
Blogerə metroda vəzifə verildi
Bloqer Cavid Nəsrullah "Bakı Metropoliteni" QSC-də yeni vəzifəyə təyin edilib. -ın məlumatına görə C.Nəsrullah QSC-də Kommunikasiya departamentinə müavin təyin olunub. Qurumun mətbuat katibi Bəxtiyar Məmmədov məlumatı təsdiqləyib: "Bəli, Cavid Nəsrullah müavin təyin olunub. Bundan önc
Azərbaycan qadınları dünyanın ən sağlam qadınları sırasında - Qlobal araşdırma
Azərbaycan qadınları dünyanın ən sağlam qadınları sırasındadır. -ın verdiyi məlumata görə, bu barədə "Hologic" şirkətinin "Qadın Sağlamlığı İndeksi" adlı dördüncü illik qlobal tədqiqatının nəticələrindən aydın olur. Siyahıya əsasən, Azərbaycan dünyanın 142 ölkəsi arasında 54-cü yer
BMT-nin Cenevrə Ofisində İnsan Hüquqları Şurasının 58-ci sessiyası çərçivəsində Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondunun təşkilatçılığı ilə "Münaqişə bölgələrində uşaqların hüquqları" adlı yan tədbir keçirilib. "Report" xəbər verir ki, tədbirdə beynəlxalq təşkilatların, müxtəlif ölkələrdə
Səudiyyə Ərəbistanının Kralı Prezident İlham Əliyevi təbrik edib
Fransanın imperialist rejimi tərəfindən müstəmləkələşdirilmiş ərazilərin xalqlarının əsas hüquqlarının pozulması rəsmi Paris bu zalım sistemdən azad olana qədər davam edəcək. "Report" xəbər verir ki, bunu Martinika Ədliyyə Kollektivinin ictimaiyyət və gənclərlə əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Danie
Tailand və Myanmadakı zəlzələdə azərbaycanlılar xəsarət alıblar? - RƏSMİ
"Tailand və Myanmada baş verən güclü zəlzələ nəticəsində azərbaycanlıların xəsarət alması barədə məlumat yoxdur". Bunu APA-nın sorğusuna cavab olaraq Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat katibi Ayxan Hacızadə deyib. Qeyd edək ki, ötən gün Tailandda və Myanmada güclü zəlzələ baş verib. Banqkokd