SON DƏQİQƏ! Ermənistan silahlı qüvvələri növbəti dəfə TƏXRİBATLARA ƏL ATDI - RƏSMİ
Martın 29-u axşam və 30-u səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələri pilotsuz uçuş aparatı və dronlar vasitəsilə Gerenzur yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqeləri ilə üzbəüz istiqamətdəki Azərbaycan Ordusunun mövqeləri üzərində 3 dəfə kəşfiyyat xarakterli uçuş həyata keçirməyə cəhd edib
Yeni Kaledoniyalı deputat antikolonial tələblərinin eşidilməyəcəyi təqdirdə, mübarizələrinin müharibəyə çevriləcəyini bəyan edib. "Report" xəbər verir ki, Yeni Kaledoniya parlamentinin üzvü Maria İzabella Saliqa bu barədə Bakıda keçirilən "Kolonializm: Dini-Milli Kimliyin Silinməsi"
Ekspert: Uşaqlara ekoloji biliklərin verilməsi onlarda təbiətə qarşı qayğıkeş münasibəti inkişaf etdirir
Ekoloji təhsilə erkən yaşlardan başlamaq son dərəcə vacibdir, çünki uşaqlar bu dövrdə ətraf aləmi çox çevik və önyarğısız qəbul edirlər. Bunu "Report"a bu yaxınlarda işıq üzü görmüş "Uşaqlar üçün yaşıl biliklər" kitabının müəllifi, dayanıqlı inkişaf və kommunikasiya üzrə ekspert Liy
Fransanın imperialist rejimi tərəfindən müstəmləkələşdirilmiş ərazilərin xalqlarının əsas hüquqlarının pozulması rəsmi Paris bu zalım sistemdən azad olana qədər davam edəcək. "Report" xəbər verir ki, bunu Martinika Ədliyyə Kollektivinin ictimaiyyət və gənclərlə əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Danie
Tailand və Myanmadakı zəlzələdə azərbaycanlılar xəsarət alıblar? - RƏSMİ
"Tailand və Myanmada baş verən güclü zəlzələ nəticəsində azərbaycanlıların xəsarət alması barədə məlumat yoxdur". Bunu APA-nın sorğusuna cavab olaraq Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat katibi Ayxan Hacızadə deyib. Qeyd edək ki, ötən gün Tailandda və Myanmada güclü zəlzələ baş verib. Banqkokd
Boneyrli nümayəndə: "Niderlandın yürütdüyü siyasət dini və mədəni dəyərlərimizi təhdid edir"
"Niderlandın yürütdüyü siyasət Boneyrin dini və mədəni dəyərlərini təhdid edir, fundamental insan hüquqlarını pozur və müstəmləkə təzyiqini gücləndirir". xəbər verir ki, bu barədə "Pueblo Progresivo Uni"nin (Boneyr) katibi Robert Striks Bakıda keçirilən "Kolonializm: milli-din
Ceyhun Bayramov Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə bağlı paylaşım edib
Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə bağlı paylaşım edib. həmin paylaşımı təqdim edir:. "31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günündə biz 107 il əvvəl radikal erməni qrupları tərəfindən vəhşicəsinə qətlə yetirilmiş onminlərlə günahsız azərbaycanlını