Bakıda bir dairə ləğv edilir: Məşhur restoran SÖKÜLÜR
Bakıda bir dairə ləğv edilir: Məşhur restoran SÖKÜLÜRBakıda bir dairə ləğv edilərək ərazidəki məşhur restoran söküləcək.
Oxu.Az Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, Həsən Əliyev və Əhməd Rəcəbli küçələrinin kəsişməsindəki dairə ləğv edilir və yerində avtomobil tuneli inşa olunur.
Tikinti işləri Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi (AAYDA) tərəfindən Həsən Əliyev küçəsi-metronun ''Koroğlu'' stansiyası yeni avtomobil yolu layihəsi çərçivəsində aparılır. Nəqliyyatın hərəkətinin intensiv olduğu yolda işlər sürətlə aparılır ki, tez bir zamanda təhvil verilsin.
Obyekt işlədənlər bildiriblər ki, plana düşmə ilə bağlı bildiriş alıblar. Hazırda kompensasiya məbləğinin hesablanması gedir. Bundan sonra ərazidə tunelin tikintisinə mane olan ''Şəki'' restoranı və ona bitişik digər tikililər söküləcək.
Aparılan əsaslı yenidənqurma işləri ilə əlaqədar nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti də həmin ərazidə məhdudlaşdırılıb. İş icraçısı bildirib ki, yolun tam olaraq təxminən bir il yarıma qədər istifadəyə verilməsi planlaşdırılır.
Sosial   Baxılıb: 495   Tarix: 28 mart 2025
Boneyrli nümayəndə: "Niderlandın yürütdüyü siyasət dini və mədəni dəyərlərimizi təhdid edir"
"Niderlandın yürütdüyü siyasət Boneyrin dini və mədəni dəyərlərini təhdid edir, fundamental insan hüquqlarını pozur və müstəmləkə təzyiqini gücləndirir". xəbər verir ki, bu barədə "Pueblo Progresivo Uni"nin (Boneyr) katibi Robert Striks Bakıda keçirilən "Kolonializm: milli-din