Xəbər verdiyimiz kimi "Starlink" genişzolaqlı peyk internet xidməti Azərbaycanda istifadəyə verilib. İnternet paketlərinin və avadanlıqların qiyməti aşağıdakı kimidir:. Ev şəraiti üçün mini modem 340 manat, standart modem 670 manat. Aylıq 80 və 100 manatlıq paket seçimləri mövcuddur. Səfə
Nişanlar olmayan yol: Tez-tez qəzalar baş verir
Şamaxı rayonunun 7 kəndini birləşdirən Şamaxı-Çöl Göylər-Padar avtomobil yolunda sürət həddini göstərən yol nişanlarının olmaması səbəbindən bu ərazidə tez-tez yol qəzaları baş verir. Əksər qəzalar da ölümlə nəticələnir. Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, sakinlərin sözlərinə görə, problemlə bağl
Azərbaycanda kiberhücumlar artıb: Boşluqlarımız nədir?
"Son illərdə Azərbaycanda rəqəmsal transformasiya və texnoloji inkişaf prosesi sürətlənsə də, kibertəhlükəsizlik sahəsində bir sıra ciddi boşluqlar mövcuddur. Bu boşluqlar həm dövlət qurumları, həm əməliyyat sektorları, həm də fərdi istifadəçilər üçün risk yarada bilər". Bu fikirləri -a açıqlamasınd
Dövlət BMW-ləri satışa çıxardı - SİYAHI
Azərbaycanda dövlətə məxsus bir sıra nəqliyyat vasitələri hərraca çıxarılır. Trend-in əldə etdiyi məlumata görə, siyahıda 12 ədəd "BMW" markalı minik nəqliyyat vasitələri yer alıb. 4-cü dəfə 25% endirimlə təkrar hərraca çıxarılan və buraxılış ili 2013-2014 olan nəqliyyat vasitələrinin star